No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA LA LIGA PIJANIC I THOTË "PO" BARÇËS

PIJANIC I THOTË “PO” BARÇËS

Nëse ky sezon i Serie A do të rifillojë Miralem Pjanic me shumë gjasa do të luajë ndeshjet e tij të fundit me fanellën e Juventusit. Mesfushori boshnjak i cili ishte ndër të huajt e parë që u kthye në Torino pas emergjencës së koronavirusit është i destinuar të largohet nga bardhezinjtë për të provuar një aventurë të re. Pas zërave për një kalim të mundshëm te Paris Saint Germain, sëfundmi në skenë për të marrë shërbimet e Pjanic ka dalë Barcelona. Bisedimet mes dy klubeve janë në rrugë të mbarë aq sa dy klubet janë shumë pranë arritjes së një akordi. Pjanic i ka thënë po ofertës së klubit blaugrana, ndërkohë që ky transferim mund të lidhet edhe me atë të kalimit të mesfushorit brazilian Arthur te Juventusi, që vlerësohet rreth 60 milionë euro nga Barça dhe të dy klubet mund të krijojnë plusvalenca të rëndësishme. Gjithsesi më shumë sesa Arthur për të marrë 30-vjeçarin  boshnjak Barça kërkon të përfshijë në marrëveshje kartonat e dy mesfushorëve të tjerë Ivan Rakitic dhe Arturo Vidal.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Dorëzohen stemat e FIFA-s për 13 gjyqtarë

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi, sekretari i përgjithshëm, Eroll Salihu dhe kryetari i Komisionit të Gjyqtarëve, Përparim Hasani, kanë pritur sot në...

Kosovë – Lituani, miqësorja e marsit

Kombëtarja e Kosovës do të luajë miqësore me Kombëtaren e Lituanisë në prag të ndeshjeve kualifikuese për Botërorin 2022, njofton FFK. Marrëveshja...

Spektakël në Bergamo: Shënojnë Gjimshti dhe Muriqi, kualifikohet Atalanta

Atalanta dhe Lazio zhvilluan një ndeshje shumë të bukur mes tyre, por në fund festuan zikaltrit pas fitores 3-2, rezultat që kualifikon...

Neymar nuk e fsheh: Kjo është ëndrra ime

Fansat bëjnë pyetje dhe Neymar përgjigjet. O’Ney i ka lënë takim të gjithëve për t’iu përgjigjur disa pyetjeve me formatin “e vërtetë apo gënjeshtër”. Nga pohimet...

Recent Comments