No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA LA LIGA 5 RASTE ME COVID-19 NË LA LIGA, VIHET NË DYSHIM RINISJA E...

5 RASTE ME COVID-19 NË LA LIGA, VIHET NË DYSHIM RINISJA E KAMPIONATIT

Jo vetëm në Itali por edhe në Spanjë ekziston frika që ky sezon futbollistik të mos rinisë më, kjo për vetë faktin pasi 5 lojtarë të La Ligas kanë rezultuar pozitivë me koronavirus. Situata është bërë akoma më kaotike, sidomos pas lajmit të raportuar nga RAC 1. Testet janë kryer për të gjithë futbollistët, trajnerët dhe punonjësit sportivë nga të gjitha skuadrat. La Liga është duke pritur të gjitha rezultatet para se të marrë një vendim final për fatin e ligës.

Barcelona dje ka dorëzuar të gjitha testet e bëra të cilat kanë rezultuar të jenë negative. Për këtë, skuadra katalanase do të rikthehet në stërvitje sot pas dy muajsh. Në orët në vazhdim pritet të mësohen emrat e futbollistëve që kanë dalë pozitivë me COVID-19 dhe skuadrat me të cilat ata luajnë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Peja pëson humbje nga Ponte Prizreni

Ponte Prizreni ka shënuar fitore ndaj Pejës me rezultat 89:81 (21:24, 25:18, 23:16, 20:23), në kuadër të javës së 17-të në Superligën...

Presidenti i FFK-së: Shpresoj që së shpejti të kthehen tifozët, janë hijeshia e kampionatit

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi ka uruar FC Prishtina për suksesin e arrirur sot në ndeshjen e Superkupës, por njëherësh ka përgëzuar edhe futbollistët...

Sigal Prishtina mposht Rahovecin

Sigal Prishtina ka shënuar fitore ndaj Rahovecit në udhëtim 75:93 (16:19, 27:23, 15:22, 17:29), në kuadër të javës së 17-të në Superligën...

A do të luhet gjithmonë Superkupa në Turqi? – përgjigjet Agim Ademi

Prishtina fitoi Superkupën e Kosovës pasi triumfoi ndaj Dritës. Rezultati përfundimtar i takimit ishte 3-1 në favor të kryeqytetasëve me takimin që ishte shumë...

Recent Comments