No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR VILLAS-BOAS I PRERË: NUK RIKTHEHEM NË ANGLI!

VILLAS-BOAS I PRERË: NUK RIKTHEHEM NË ANGLI!

Andre Villas-Boas po përflitet si alternativë për të marrë drejtimin e Newcastle United sezonin e ardhshëm, pasi qymyrxhinjtë do të kalojnë në pronësinë e princit të Arabisë Saudite Bin Salman dhe kanë një projekt ambicioz për të ardhmen duke filluar që nga stoli. 

Gjithsesi Villas-Boas nuk i ka harruar eksperiencat negative që pati në Premier League me dy skuadrat londineze Chelsea dhe Tottenham dhe aktualisht ndihet mirë te Marseille dhe as që e çon nëpër mend rikthimin në ishull. Marseille e mbylli kampionatin francez që u ndërpre përfundimisht përpara disa ditësh duke dhënë edhe verdiktet finale, në vendin e dytë dhe sezonin e ardhshëm do të luaj% në Champions League.

“Jam shumë i lumtur te Marseille dhe nuk më interesojnë klubet e tjera”, tha fillimisht Villas-Boas kur u pyet për një kalim të tij të mundshëm te Newcastle.

“Nëse agjenti im më merr në telefon dhe më thotë të rikthehem në Premier League, do e refuzoj menjëherë. Nuk dua të rikthehem në Angli, jam i lumtur te Marseille dhe dua të drejtoj në Champions League me këtë skuadër”, tha tekniku portugez.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Leeds befason City-n, por humb lojtarin pas ndërhyrjes “horror” (Video)

Pjesa e parë e Manchester City-Leeds, ndeshje e vlefshme për javën e 31-të të Premier League, është mbyllur me një gol dhe një karton...

Koincidenca e frikshme, Laporta rigjen “El Classico” pas plot 11 vitesh

Nuk është për t’u habitur që Joan Laporta dëshiron ta fitojë përsëri “El Clasico”, ta nisë aty ku e la. Nuk do të jetë...

Real Madridi përgatit planin e detajuar, gati “sulmi” për Mbappe

Real Madridi do të bëjë gjithçka në merkaton e kësaj vere për të siguruar shërbimet e Kylian Mbappé. Ylli francez preferohet më shumë se...

I dërrmuar nga humbja e nënës, Torreira i lutet Arsenalit: Lejomë të kthehem pranë familjes

Pak më shumë se një javë më parë, Torreira tha mjaft, të paktën përkohësisht me Europën. Ish-mesfushori i Sampdoria nuk ka ndërmend të vazhdojë...

Recent Comments