No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR TALENTI KOSOVAR NËNSHKRUAN KONTRATË ME KLUBIN E NJOHUR AUSTRIAK

TALENTI KOSOVAR NËNSHKRUAN KONTRATË ME KLUBIN E NJOHUR AUSTRIAK

Futbollisti kosovar Dardan Shabanhaxhaj është bërë me kontratë të re te skuadra e njohur nga Bundesliga e Austrisë, Sturm Graz.

19 vjeçari ka nënshkruar kontratë me këtë skuadër deri në vitin 2023, shkruan Olle.

Shabanhaxhaj luan në pozitën e mesfushorit qëndror, ndërsa mbulon edhe pozitat e dy kahëve.

Aktualisht futbollisti ka shtetësi të dyfishtë, atë kosovare dhe austriake.

Ndërsa më parë futbollisti në fjalë ka luajtu dy ndeshje në kombëtaren e Kosovës U-17.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

MARCA shkruan për Prishtinën; Para se të vinin në Spanjë vizituan heronjtë e tyre

Sot skuadra e Prishtinës në futsall do të luaj një super ndeshje ndaj FC Barcelonës. Klubi kosovar ka udhëtuar në Barcelonë për ndeshjen e rëndësishme...

Veton Tusha prezantohet te skuadra turke Denizlispor

Futbollisti i ri kaçanikas, Veton Tusha, është prezantuar sot te skuadra turke, Denizlispor. 18-vjeçari ka nënshkruar kontratë për 3 vjet e gjysmë me klubin...

Zidane: Nuk mund të fitosh gjithmonë

Zinedine Zidane tha se mospërballja në finale të Superkupës së Spanjës me Barcelona nuk ishte një dështim për të tijtë, pasi ata u mundën...

Drejtuesi i Trepçës’89 konfirmon largimin e tre futbollistëve

Sikurse skuadrat e tjera të Superligës së Kosovës në futboll, edhe Trepça ’89 i ka nisur përgatitjet për stinorin pranveror. Ekipi mitrovicas po stërvitet...

Recent Comments