No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA SERIE A IBRA RIKTHEHET NË ITALI, 14 DITË NË KARANTINË

IBRA RIKTHEHET NË ITALI, 14 DITË NË KARANTINË

Zlatan Ibrahimovic pritet të rikthehet në Milano të shtunën dhe do të vazhdojë të qëndrojë në karantinë dy javë, para se t’i bashkohet skuadrës në stërvitje.

Ish reprezentuesi suedez fillimisht ka kërkuar një datë të saktë për rifillimin e Serie A, para se të vendos për rikthim në Itali, por tani ka pranuar të kthehet, pasi stërvitjet kanë filluar.

Milan fillon sot stërvitjet individuale, pas testimit të plotë të lojtarëve dhe stafit të tyre.

Por, 38 vjeçari Ibrahimovic, duhet të kalojë 14 ditë izolim.

La Gazzetta dello Sport raporton se Ibra do të zbarkojë në Milano mes ditës së premte dhe të shtune, dhe do të jetë i gatshëm të kthehet në stërvitje më 24 maj.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Manchester United i jep shkelmin përfundmitar, Liverpooli eliminohet nga Kupa

Liverpooli po kalon një moment të errët dhe për t’i dhënë shuplakën përfundimtare mendoi Manchester United. “Djajtë e kuq” fituan me rezultatin 3-2 dhe...

Drita e Prishtina falënderojnë kreun e FFK-së për organizimin e mirë të Superkupës

Ndeshja e djeshme e Superkupës, e cila u zhvillua në Antalia prodhoi lojë dinamike dhe të pëlqyeshme për të gjithë, ku trofeut iu gëzua...

Florent Muslija shënon në fitoren e Hannoverit

Ndeshja ndërmjet Nurnbergut dhe Hannoverit në kuadër të xhiros së 17’të në Bundesliga 2 ka prodhuar shumë gola. Rezultati përfundimtar ishte 2:5...

Ballkani i suksesshëm edhe ndaj skuadrës ukrainase

Skuadrat kosovare janë duke zhvilluar miqësore të njëpasnjëshme për t’u përgatitur sa më mirë për sezonin pranveror. Klubi Futbollistik...

Recent Comments