No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA BUNDESLIGA BILD ZBULON TRI KLUBET QË E KËRKOJNË RASHICËN

BILD ZBULON TRI KLUBET QË E KËRKOJNË RASHICËN

Milot Rashica po vazhdon të jetë një nga futbollistët më të kërkuar nga disa skuadra.

Ylli vushtrrias sipas ‘Bild’ është në planet e dëshirave të tri skuadrave që vijnë nga Gjermania e Anglia.

Skuadrat që janë në listë të ngushtë për shërbimet e 23 vjeçarit janë: Liverpool, Southamptoni dhe RB Leipzig.

Milot Rashica ka një klauzolë lirimi prej 38 milionë eurosh të vënë deri më 15 qershor, e cila mund të bie në 18 milionë euro nëse Werder Bremeni bie nga liga.

Shefi ekzekutiv i Werder Bremenit, Frank Baumann e ka konfirmuar tashmë interesimin e klubeve të mëdha për Rashicën.

“Natyrisht, ka interesime për Milotin pas paraqitjeve të tij së fundmi, por nuk kemi biseduar me asnjë klub”, kishte thënë Baumann në shkurt të këtij viti.

Ndryshe, Rashica ka qenë futbollisti kryesor i Werder Bremenit këtë edicion para se edicioni të pezullohej shkaku i koronavirusit.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Disiplinori fton klubet borxhli në takim me lojtarët

Komisioni disiplinor i shkallës së parë në përbërje; Met Çeku – kryetar dhe Dukagjin Zefi, Luan Salihu, Avni Shala dhe Bekim Behrami...

Munishi: Shumë njerëz investuan që unë të largohem nga Ballkani

Trajneri i spikatur kosovar, Ismet Munishi ka folur për shkarkimin e tij nga klubi portokallezi nga Suhareka. “Shkarkimi im nga Ballkani? Shumë...

Huar Morina: E dinim fuqinë e Barçës, ishte ndeshje historike për gjithë Kosovën!

Trajneri i Prishtinës, Huar Morina ka folur në konferencë për media pas përfundimit të ndeshjes së Ligës së Kampionëve ndaj Barcelonës.

Morata: Ronaldon e njoh shumë mirë, Lukakut i kërkoj bluzën pas ndeshjes

Në maj të 2015-ës Alvaro Morata vendoste fatin e ndeshjes Inter-Juventus në “San Siro” dhe më pas festonte me një palë syze...

Recent Comments