No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR 3 FUTBOLLISTË TË FLAMENGOS POZITIV ME KORONAVIRUS!

3 FUTBOLLISTË TË FLAMENGOS POZITIV ME KORONAVIRUS!

Koronavirusi ka marrë përmasa të mëdha edhe në Brazil, aq sa sëfundmi tre futbollistë të Flamengos skuadrës që fitoi titullin kampion sezonin e kaluar por edhe Copa Libertadores kanë rezultuar pozitivë me COVID-19. 

Lajmin e ka bërë të ditur vetë klubi nga Rio De Janeiro por Flamengo nuk ka publikuar emrat e futbollistëve. Klubi brazilian u ka bërë tamponin plot 293 personave, përfshirë të gjithë futbollistët, stafin teknik por edhe familjarët e tyre dhe njerëzit që punojnë në shtëpitë e tyre. Në 293 testet e kryera, 38 kanë rezultuar pozitivë, por klubi i Flamengos nuk ka identifikuar asnjë prej tyre. Ndërkohë një punojës ka vdekur javën e kaluar nga koronavirusi.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Tovërlani: Dikujt matematikat në fund të sezonit nuk kanë me i dalë

Trajneri i mirënjohur, Afrim Tovërlani, ka komentuar ndeshjet mes Llapit dhe Dritës si dhe Drenicës ndaj Prishtinës. Tovërlani tha...

Batatina: Kastriot Rexha e bëri diferencën

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina, ka vlerësuar paraqitjen e skuadrës në pjesën e parë të ndeshjes ndaj Dritës. Llapi...

Nuhiu: Në pjesën e dytë shfrytëzuam lodhjen e Llapit

Trajneri i Dritës, Ardian Nuihu është shprehur i kënaqur me fitoren e skuadrës së tij ndaj Llapit. Trajneri nga...

Kosova fiton edhe miqësoren e dytë ndaj Maqedonisë së Veriut

Edhe në ndeshjen e dytë miqësore vashat e Kombëtares së Kosovës kanë arritur fitore në duel me Kombëtaren e Maqedonisë së Veriut,...

Recent Comments