No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR TRI KLUBE NË GARË PËR SULMUESIN TURK

TRI KLUBE NË GARË PËR SULMUESIN TURK

Sulmuesi anësor i Romës, Cengiz Under, ka disa kohë që flitet se do të largohet nga kryeqyteti italian. Sipas raportimit të “Corriere dello Sport”, aventura e turkut në Seria A ka përfunduar dhe me shumë mundësi sezonin tjetër do ta shikojmë atë në Premier League.

Janë disa ekipe në garë për shërbimet e tij, ku është klubi i Everton i cili ka disa kohë që po e monitoron situatën. Por tani nuk është vetëm skuadra e Ancelotti, pasi garës i janë bashkur edhe ekipet londineze të Tottenham dhe Arsenal.

Kartoni i 22-vjeçarit vlerësohet rreth 25 milionë euro dhe Mourinho e shikon Under si një përforcim të duhur për ekipin e tij. Mediat shkruajnë se interes për të kanë shfaqur dhe ekipe si Milan, Bayern Munich apo dhe RB Leipzig. 

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Prishtina fiton në frymën e fundit ndaj Trepçës’89

Leonit Abazi ka shënuar golin e fitores për Prishtinën kundër Trepçës ’89 në stadiumin “Riza Lushta” në Mitrovicë. Mbrojtësi Abazi shënoi për rezultatin final 2:1...

Ademi takohet me zv/presidentin e ri të DFB-së, në qershor nis realizimi i projekteve të përbashkëta

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi, i cili po qëndron për vizitë pune në Gjermani, është takuar me zëvendëspresidentin e ri të Federatës së Futbollit...

Sekreti i Chelseat, ngrohja e këpucëve me mikrovalë!

Mbrapa momentit të mirë të Chelsea-t pas marrjes së drejtimit të ekipit nga ana e Thomas Tuchel, duket se fshihet një pajisje elektroshtëpiake. Sipas The...

Verrati: Mund të fitojmë gjithçka

Marco Verrati ka folur për kanalet zyrtare të Paris Saint-Germain. “Ky vit është më i komplikuar për gjithçka: në jetë, në sport, kudo. Po jetojmë...

Recent Comments