No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA BUNDESLIGA MERKEL VENDOS; BUNDESLIGA RIFILLON KËTË MUAJ

MERKEL VENDOS; BUNDESLIGA RIFILLON KËTË MUAJ

Kancelaria gjermane, Angela Merkel ka dhënë dritën e gjelbër për rifillimin e Bundesligës në pjesën e dytë të këtij muaji. Vendimi është marrë në mbledhjen që Merkel po e zhvillon me 16 kryeministrat e landeve rreth masave tjera lehtësuese pas izolimit nga pandemia Covid-19.

Kancelaria ka thënë se tani i mbetet krerëve të Federatës në bashkëpunim me Bundesligën dhe klubet të vendosin datën e saktë të rifillimit të garave, derisa mediat gjermane raportojnë se 15 maji mund të jetë data kur skuadrat gjermane do të zbresin në fushë.

Bundesliga është pezulluar në mes të marsit, por tani pritet të bëhet liga e parë nga Top 5 kampionatet e Evropës që do t’i rifillojë garat.

Gjithsesi, ajo që duhet përmendur është se të gjitha ndeshjet do të luhen pa praninë e tifozëve.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Leeds befason City-n, por humb lojtarin pas ndërhyrjes “horror” (Video)

Pjesa e parë e Manchester City-Leeds, ndeshje e vlefshme për javën e 31-të të Premier League, është mbyllur me një gol dhe një karton...

Koincidenca e frikshme, Laporta rigjen “El Classico” pas plot 11 vitesh

Nuk është për t’u habitur që Joan Laporta dëshiron ta fitojë përsëri “El Clasico”, ta nisë aty ku e la. Nuk do të jetë...

Real Madridi përgatit planin e detajuar, gati “sulmi” për Mbappe

Real Madridi do të bëjë gjithçka në merkaton e kësaj vere për të siguruar shërbimet e Kylian Mbappé. Ylli francez preferohet më shumë se...

I dërrmuar nga humbja e nënës, Torreira i lutet Arsenalit: Lejomë të kthehem pranë familjes

Pak më shumë se një javë më parë, Torreira tha mjaft, të paktën përkohësisht me Europën. Ish-mesfushori i Sampdoria nuk ka ndërmend të vazhdojë...

Recent Comments