No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA LA LIGA XAVI TREGON DERI KUR MUND TË LUAJË MESSI

XAVI TREGON DERI KUR MUND TË LUAJË MESSI

Ndonëse me 32 vite mbi supe, Lionel Messi vijon të luajë në nivele të larta dhe të shfaqet jo vetëm protagonist me Barcelonën, por edhe si një prej më të mirëve në botë, për të mos thënë absolutisht më i miri.

Te klubi katalan kanë filluar të mendojnë për pasuesin e argjentinasit dhe po studiojnë emra të shumtë talentesh, por ish shoku i tij i skuadrës, Xavi Hernandez shfaq mjaft optimist, teksa deklaroi se “Pleshti” do të luajë të paktën edhe në Botërorin e Katarit më 2024-ën.

Në një bisedë në Instagram me Samuel Eto’o, ish kapiteni i Barcelonës deklaroi se argjentinasi kujdeset shumë për veten dhe mund t’ia dalë të luajë në nivele mjaft të mira, edhe deri në moshën 40-vjeçare.

“Ai do të bëjë edhe të paktën 5-7 sezone shumë të mira në karrierën e tij, pasi është një njeri që kujdeset shumë për veten dhe e shoh që ndonëse me 32 vite mbi supe, nuk ka rënë aspak. Jam i sigurt që do të luajë në Botërorin e 2024-ës në Katar, por mund të luajë në nivele të larta deri në moshën 40-vjeçare”, deklaroi Xavi.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Leeds befason City-n, por humb lojtarin pas ndërhyrjes “horror” (Video)

Pjesa e parë e Manchester City-Leeds, ndeshje e vlefshme për javën e 31-të të Premier League, është mbyllur me një gol dhe një karton...

Koincidenca e frikshme, Laporta rigjen “El Classico” pas plot 11 vitesh

Nuk është për t’u habitur që Joan Laporta dëshiron ta fitojë përsëri “El Clasico”, ta nisë aty ku e la. Nuk do të jetë...

Real Madridi përgatit planin e detajuar, gati “sulmi” për Mbappe

Real Madridi do të bëjë gjithçka në merkaton e kësaj vere për të siguruar shërbimet e Kylian Mbappé. Ylli francez preferohet më shumë se...

I dërrmuar nga humbja e nënës, Torreira i lutet Arsenalit: Lejomë të kthehem pranë familjes

Pak më shumë se një javë më parë, Torreira tha mjaft, të paktën përkohësisht me Europën. Ish-mesfushori i Sampdoria nuk ka ndërmend të vazhdojë...

Recent Comments