No menu items!
Ballina SUPERLIGA SERMAXHAJ: LLAPI GABOI QË NISI STËRVITJET PA LEJEN E INSTITUCIONEVE

SERMAXHAJ: LLAPI GABOI QË NISI STËRVITJET PA LEJEN E INSTITUCIONEVE

Rifillimin e stërvitjeve në grup po e mendojnë të gjitha skuadrat e Superligës së Kosovës.

Mirëpo, Ministria e Shëndetësisë nuk ka dhënë akoma vendim për rifillimin e stërvitjeve në grup.

Por, klubi i Llapit ka vendosur që të dal në stërvitje me datën 5 maj.

Kështu kishte bërë të ditur për media trajneri i kësaj skuadre, Tahir Batatina.

Por, me vendimin e klubit llapjan që ti fillojnë stërvitjet pa vendim të Qeverisë nuk pajtohet analisti i njohur kosovar, Genc Sermaxhaj.

Ai ka thënë se Llapi ka gabuar me vendimin për rikthimin në stërvitje.

“Llapi edhe me parë ka insistuar të rikthehet në stërvitje, por mendoj se kanë gabuar. Nuk bënë që në situata të vështira si kjo me pandemi të merren vendime individuale pa një vlerësim përfundimtar te Qeverisë për rikthim të mundshëm”, deklaroi Sermaxhaj për infokus.

Trajneri i grupmoshave të reja të Dritës ka thënë se duhet respektuar vendimet e Qeverisë për rinisje të stërvitjeve qoftë ato në grup apo ekipore.

Ai gjithashtu është shprehur se duhet të presim edhe pak, e me vendim të Ministrisë ti rikthehen stërvitjeve.

“Natyrisht se duhet të respektohet vendimi i Qeverisë për një rinisje eventuale të stërvitjeve qoftë në grupe ose ekipore. Te gjithëve na mungon futbolli, por pasi kemi pritur deri tani le te presim edhe pak, e pastaj pas vendimit te Ministrisë të rikthehemi”, u shpreh 31 vjeçari.

Për fund Sermaxhaj tha se çdo rinisje e stërvitjeve në këtë moment mund të jetë e rrezikshme nga ndonjë prekje eventuale me virus.

“Çdo rinisje e stërvitjeve në çfarë do forme në këtë moment mund të jete e rrezikshme për ndonjë prekje eventuale me virus”, përfundoj Genc Sermaxhaj.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Pas Ilir Berishës, Vitia prezanton një tjetër mbrojtës

Pas përforcimit bombastik në ditën e djeshme me ish-futbollistin e Kombëtares së Kosovës, Ilir Berisha, skuadra e Vitisë sot ka zyrtarizuar një...

Reali kthehet te fitorja, një super Benzema nderon Zidane

Real Madridi u rikthye te fitorja në transfertë kundër Alavesit për 4-1. Ekipi madrilen u rikthye te fitorja pas shumë problemeve dhe eliminimit nga...

Shpërthen Koeman: Nëse nuk ju pëlqen, ndërroni trajner

Barcelona, pasi ka humbur Superkupën e Spanjës dhe ka rrezikuar shumë në Kupën e Spanjës, kthehet të përqendrohet në kampionat. Nuk është kurrë një moment...

Ibrahimovic: Sot na kanë munguar shumë gjëra

Zlatan Ibrahimovic, sulmuesi i Milan-it, ka dhënë një intervistë për Sky pas humbje me Atalanta-n. “Sot kanë munguar shumë gjëra. Tani është e rëndësishme të...

Recent Comments