No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR NESËR TAKIMI I FEDERATAVE ME MINISTRINË, DISKUTOHET RIFILLIMI I KAMPIONATEVE

NESËR TAKIMI I FEDERATAVE ME MINISTRINË, DISKUTOHET RIFILLIMI I KAMPIONATEVE

Ministrja për Kulturë, Rini e Sport (MKRS), Vlora Dumoshi, nesër do të presë në takim drejtuesit e federatave ekipore të Kosovës, si dhe të Komitetit Olimpik të Kosovës.

Qëllimi i takimit është diskutimi për masat e marra nga Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik të Kosovës, sipas të cilëve, aktivitetet sportive ndodhen në fazën e tretë.

Drejtori i Sportit në MKRS, Ibër Alaj, ka konfirmuar për Olle takimin, në të cilin sipas tij do të marrin pjesë federatat e ranguara në Kategorinë A sipas kategorizimit të sportit, për shkak të masovitetit që kanë këto federata.

Prej ditësh Federata e Futbollit e Kosovës është duke kërkuar që kampionati i futbollit të fillojë në fund të muajit maj, ndërsa me përgatitje të fillohet prej 10 majit.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Turqi, të gjithë të çmendur për Ozil: fluturimi i tij ka qenë më i ndjekuri i të gjithë kohërave

Mesut Ozil i ka dhënë fund aventurës tek Arsenal dhe  shumë shpejt do të luajë për Fenerbahce, skuadra e zemrës së tij pavarësisht se...

Ibrahim Kelmendi akuzon Remzi Ejupin se u zhvati 2.5 milionë

Ibrahim Kelmendi ka dhënë detaje të reja nga konflikti mes Adelina Ismailit dhe Arif Vladit se a i mori para për ta bërë këngën...

Flick komenton “kalimin” e Alaba te Real Madridi

Hansi Flick pranon se David Alaba duket se do të largohet nga Bayern Munich, ndërkohë që “Marca” zbuloi dje marrëveshjen e tij...

Pochettino: Isha shumë pranë transferimit të Messit

Mauricio Pochettino ka zbuluar se ishte afër huazimit të Lionel Messit tek Espanyol, ndërsa qëndroi i heshtur për thashethemet që lidhnin argjentinasin...

Recent Comments