No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR MË 23 MAJ RINIS EDHE NJË KAMPIONAT NË EVROPË

MË 23 MAJ RINIS EDHE NJË KAMPIONAT NË EVROPË

Një tjetër kampionat rikthehet këtë muaj dhe bëhet fjalë për Hungarinë, që ka dhënë “OK”-in që të rinisin ndeshjet e futbollit. Gjithçka është zyrtare dhe me 23 maj do të luhen gjysmëfinalet e Kupës. Një javë më pas, më 30 maj, rinis kampionati.

Sigurisht që ndeshjet do të zhvillohen pa praninë e publikut, ndërkohë që të gjithë do të ndjekin edhe një protokoll sanitar që të mos ketë njerëz të infektuar. Më parë edhe Çekia ka marrë vendimin për ta kthyer futbollin dhe atje nis kampionati më 29 maj.

Polonia dhe Portugalia gjithashtu kanë konfirmuar datat, Së shpejti pritet edhe zyrtarizimi nga Danimarka, kurse në Gjermani pritet të jepet “OK” ditën e nesërme. Tre janë vendet që e kanë mbyllur sezonin që tani, Belgjika, Holanda dhe Franca.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Leeds befason City-n, por humb lojtarin pas ndërhyrjes “horror” (Video)

Pjesa e parë e Manchester City-Leeds, ndeshje e vlefshme për javën e 31-të të Premier League, është mbyllur me një gol dhe një karton...

Koincidenca e frikshme, Laporta rigjen “El Classico” pas plot 11 vitesh

Nuk është për t’u habitur që Joan Laporta dëshiron ta fitojë përsëri “El Clasico”, ta nisë aty ku e la. Nuk do të jetë...

Real Madridi përgatit planin e detajuar, gati “sulmi” për Mbappe

Real Madridi do të bëjë gjithçka në merkaton e kësaj vere për të siguruar shërbimet e Kylian Mbappé. Ylli francez preferohet më shumë se...

I dërrmuar nga humbja e nënës, Torreira i lutet Arsenalit: Lejomë të kthehem pranë familjes

Pak më shumë se një javë më parë, Torreira tha mjaft, të paktën përkohësisht me Europën. Ish-mesfushori i Sampdoria nuk ka ndërmend të vazhdojë...

Recent Comments