No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR JANUZAJ REFUZON TË FLASË SHQIP! FLET PAK PËR KOSOVËN NË GJUHËN ANGLEZE!

JANUZAJ REFUZON TË FLASË SHQIP! FLET PAK PËR KOSOVËN NË GJUHËN ANGLEZE!

Futbollisti i Kombëtares së Belgjikës me prejardhje shqiptare, Adnan Januzi, ka qenë live në Instagram me futbollistin e Kombëtares së Kosovës, Benjamin Kololli. Në këtë lidhje direkte ata kanë folur kryesisht në gjuhën frënge dhe aty këtu në gjuhën angleze. Derisa Benjamini në disa raste iu përgjigjej shkurt ndjekësve në gjuhën shqipe, Adnani përkundër kërkesave të shumta të ndjekësve që të flasë së paku një herë në gjuhën shqipe i injoroi ata, duke dëshmuar edhe një herë se nuk ka ndonjë ndjenjë të madhe për atdheun e tij. Megjithatë, ai në një moment foli edhe për Kosovën.

“Jam i lumtur për Kosovën. E shikoj çdo ndeshje të tyre dhe ata do të kualifikohen në EURO”, ka thënë Januzaj, i cili po ashtu ka thënë se Istogun (vendlindjen e babait të tij) e ka në zemër.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Munishi: Shumë njerëz investuan që unë të largohem nga Ballkani

Trajneri i spikatur kosovar, Ismet Munishi ka folur për shkarkimin e tij nga klubi portokallezi nga Suhareka. “Shkarkimi im nga Ballkani? Shumë...

Huar Morina: E dinim fuqinë e Barçës, ishte ndeshje historike për gjithë Kosovën!

Trajneri i Prishtinës, Huar Morina ka folur në konferencë për media pas përfundimit të ndeshjes së Ligës së Kampionëve ndaj Barcelonës.

Morata: Ronaldon e njoh shumë mirë, Lukakut i kërkoj bluzën pas ndeshjes

Në maj të 2015-ës Alvaro Morata vendoste fatin e ndeshjes Inter-Juventus në “San Siro” dhe më pas festonte me një palë syze...

Talenti dardan lë Bayernin, qëndron në Bundesliga

Leon Dajaku erdhi te Bayern në vitin 2019 nga Stuttgart si një talent shumë premtues dhe me të ardhme të madhe, por...

Recent Comments