No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA BUNDESLIGA BAYERN BLINDON EDHE NJË LOJTAR, TANI RADHA E NEUERIT

BAYERN BLINDON EDHE NJË LOJTAR, TANI RADHA E NEUERIT

Thomas Muller dhe Alphonso Davies ishin të parët ata që pranuan rinovimin e kontratave me Bayern Munich. Drejtueit e klubit gjerman vijojnë punën për nënshkrimin e marrëveshjeve të reja me lojtarët aktualë, të cilët konsiderohen të rëndësishëm. BILD ndërkohë raporton se është arritur marrëveshja me një tjetër lojtar.

Nuk është portieri Manuel Neuer, me të cilin vijojnë bisedimet. Bëhet fjalë për mesfushorin Thiago Alcantara. Spanjolli ka edhe një vit kontratë, deri më 30 qershor të vitit 2021, ndaj edhe Bayern Munich nuk ka pritur dhe e ka bindur atë të mbetet pjesë e ekipit edhe në vazhdim.

Në artikullin e botuar thuhet se gjatë kësaj jave pritet të vijë edhe zyrtarizimi i Thiago, 29 vjeç tani, i cili është pjesë e Bayern Munich që prej verës së vitit 2013, kur bavarezët e blenë mesfushorin nga Barcelona.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Leeds befason City-n, por humb lojtarin pas ndërhyrjes “horror” (Video)

Pjesa e parë e Manchester City-Leeds, ndeshje e vlefshme për javën e 31-të të Premier League, është mbyllur me një gol dhe një karton...

Koincidenca e frikshme, Laporta rigjen “El Classico” pas plot 11 vitesh

Nuk është për t’u habitur që Joan Laporta dëshiron ta fitojë përsëri “El Clasico”, ta nisë aty ku e la. Nuk do të jetë...

Real Madridi përgatit planin e detajuar, gati “sulmi” për Mbappe

Real Madridi do të bëjë gjithçka në merkaton e kësaj vere për të siguruar shërbimet e Kylian Mbappé. Ylli francez preferohet më shumë se...

I dërrmuar nga humbja e nënës, Torreira i lutet Arsenalit: Lejomë të kthehem pranë familjes

Pak më shumë se një javë më parë, Torreira tha mjaft, të paktën përkohësisht me Europën. Ish-mesfushori i Sampdoria nuk ka ndërmend të vazhdojë...

Recent Comments