No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA PREMIERE LEAGUE ORIGI: E DHIMBSHME NËSE NUK NA JEPET TITULLI

ORIGI: E DHIMBSHME NËSE NUK NA JEPET TITULLI

Liverpool nuk fiton një titull kampion prej vitit të largët 1990. Tifozët e skuadrës angleze, kanë pritur gjatë, teksa ky sezon ishte i jashtëzakonshëm për djemtë e Jurgen Klopp. Dominim absolut, vetëm një humbje në 29 javë dhe 25 pikë diferencë me vendin e dytë.

Gjithsesi, një kundërshtar doli në skenë. Koronavirusi frenoi vrullin për “The Reds” dhe në ishull nuk dihet akoma nëse ky sezon do të rifillojë apo jo. Një nga skenarët është pezullimi dhe humbja e titullit nga Liverpool, opsion i tmerrshëm për tifozët e zjarrtë të kësaj skuadre.

Divock Origi flet hapur rreth situatës së krijuar në Premier League për Daily Mail. “Nuk ka asnjë informacion të qartë këtu në Angli. Klubi nuk ka lajmëruar dhe po stërvitemi individualisht. Titulli? Do të ishte e dhimbashme të pezullohej kampionati dhe të mos jepej titulli.

Por, ka gjëra në jetë që nuk mund të kontrollohen. Siguria e jetës së njerëzve, në këto momente, është më e rëndësishme se futbolli”, deklaron sulmuesi belg i kampionëve të Evropës.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Batatina: Kastriot Rexha e bëri diferencën

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina, ka vlerësuar paraqitjen e skuadrës në pjesën e parë të ndeshjes ndaj Dritës. Llapi...

Nuhiu: Në pjesën e dytë shfrytëzuam lodhjen e Llapit

Trajneri i Dritës, Ardian Nuihu është shprehur i kënaqur me fitoren e skuadrës së tij ndaj Llapit. Trajneri nga...

Kosova fiton edhe miqësoren e dytë ndaj Maqedonisë së Veriut

Edhe në ndeshjen e dytë miqësore vashat e Kombëtares së Kosovës kanë arritur fitore në duel me Kombëtaren e Maqedonisë së Veriut,...

Drita fiton bindshëm ndaj Llapit

Kampionia në fuqi Drita ka shënuar fitore me rezultat bindës të dielën në stadiumin “Zahir Pajazit” në Podujevë, ndaj Llapit 4:2.

Recent Comments