No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR ADEMI: KLUBET TË MOS I NISIN STËRVITJET PA E MARRË LEJEN

ADEMI: KLUBET TË MOS I NISIN STËRVITJET PA E MARRË LEJEN

Kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi është rrëfyer për zhvillimet e fundit në futbollin kosovar në këtë periudhë pandemie me koronavirus.

Image

Ndërkaq, Ademi në një prononcim televiziv në RTK, ka thënë se situata aktuale është e vështirë, shkaku i koronavirusit.

“Është e nevojshme, sidomos unë e di pasi vijë nga një klub. Është një situatë e vështirë, jo vetëm në futboll, por edhe në biznes”, u shpreh fillimisht Agim Ademi.

“Ne kemi marrë masa dhe kemi mbledhur mjete tonat që i kemi pasur, dhe ua kemi grumbulluar një shumë unike për të gjitha klubet, e më pas edhe fondin tjetër për futbollistët dhe punëtorët sportiv”, tregon më tej i pari i futbollit kosovar.

“Ne jemi një vend i varfër dhe kemi nevojë për ndihma, të presim edhe mbështetjen e premtuar nga MKRS-ja”, shtoi ai.

Tutje, ai ka folur edhe për rikthimin e mundshëm të futbollit kosovar.

“Kemi bërë kërkesë në Ministrinë e Shëndetësisë dhe ende nuk e dimë. Por, që luten të gjitha klubet të mos nisin stërvitjet ende pa u dhënë lejet”, theksoi Ademi.

“Duhet të jemi të kujdesshëm dhe që të dezinfektojmë edhe hapësirat e punës nëpër klube”, përfundoi ai.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Bylbyl Sokoli zyrtarizon dy përforcimet e fundit të Gjilanit

Qëndrim Dautaj dhe Ardin Dallku kanë mësuar të ardhmen e tyre. Dyshja që thuhej se ishin në prova tek Gjilani, tashmë i...

Rezultatet e mira në Turqi, Ballkani shpreson t’i vazhdojë edhe në Kosovë

Ballkani të mërkurën do ta luajë ndeshjen e fundit përgatitore në Antalia të Turqisë, para se të premten të kthehet në Kosovë....

Eriksen hesht Conten dhe i jep kualifikimin, Ibra lë në baltë Milanin!

Dramë, dramë, dramë! Interi u kualifikua në kupën e Italisë pas fitores 2-1 kunder Milanit. Goli i fitores u shënua në minutën e 90’+7′...

Debat “rrugaçësh” Ibra-Lukaku

Përplasja ndërmjet Lukakut dhe Zlatan Ibrahimovic ishte një prej më të fortave të mbrëmjes. Rezultati i ndeshjes doli në plan të dytë...

Recent Comments