No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR SHGSK URON FFK-NË PËR 4-VJETORIN E PRANIMIT NË UEFA

SHGSK URON FFK-NË PËR 4-VJETORIN E PRANIMIT NË UEFA

Federata e Futbollit e Kosovës, sot kremton 4 Vjetorin e pranimit të saj në UEFA.
Katër vite më parë u sublimua e drejta legjitime e Kosovës për të qenë e barabartë me familjen e madhe të futbollit evropian dhe botëror.
Në këtë të drejtë, rol të rëndësishëm të pranimit të FFK-së luajti edhe gazetaria sportive në Kosovë.
Gazetarët sportivë nga Kosova ishin bërë lajm me prezencën e madhe të tyre në Budapest të Hungarisë, që ishin mbi 20.
SHGSK-ja, së bashku me Federatën e Futbollit të Kosovës, kishin organizuar udhëtimin masiv të gazetarëve sportivë, për të qenë pjesë e kësaj ngjarjeje të madhe historike.
Shoqata e Gazetareve Sportivë të Kosovës, uron FFK-në dhe gjithë komunitetin e futbollit në Kosovë, në përvjetorin e katërt të pranimit në UEFA.
SHGSK-ja mbetet e përkushtuar në vazhdimësi që të ketë rol aktiv, në promovimin e vlerave sportive në Kosovë dhe të vazhdojë misionin e saj që ka në informimin e drejtë dhe të sakt për zhvillimet sportive në vend.

Me respekt,
Bordi i SHGSK-së,
Prishtinë, 3 maj 2020

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Reali triumfon në “El Classico”-n me rrebesh shiu, bëhet lider në La Liga

Real Madridi ka triumfuar në një nga ndeshjet më të rëndësishme të këtij sezoni, duke mposhtur Barcelonën me rezultat 2:1 në “Alfredo...

Zhegrova i papërmbajtshëm, shënon dy gola për Baselin

Ylli i Kombëtares së Kosovës, Edon Zhegrova ka pasur sonte një paraqitje spektakolare në fanellën e Baselit duke i shënuar dy gola.

Chelsea shënon me mbrojtësin rekordmen, Dortmund ndëshkohet nga Stuttgart (VIDEO)

Chelsea e ka mbyllur pjesën e parë me shifrat 0-3 ndaj Crystal Palace, duke konfirmuar formën perfekte. Pas dy golave të shpejtë të Havertz dhe...

PSG mposht Strasbourg me lehtësi, gol dhe asist për Mbappe (Video)

PSG ka mundur 4-1 Strasbourg në javën e 32-të të Ligue 1. Protagonisti i sfidës së luajtur në Stade de la Meinau ka qenë Kylian...

Recent Comments