No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR DUKA: 3 MAJI DITË HISTORIKE PËR FUTBOLLIN MBARË SHQIPTAR

DUKA: 3 MAJI DITË HISTORIKE PËR FUTBOLLIN MBARË SHQIPTAR

Presidenti i FSHF-së, Armand Duka ka uruar Kosovën dhe presidentin e FFK-së, Agim Ademi me rastin e 4-vjetorit të anëtarësimit në UEFA. Numri një i futbollit shqiptar ka thënë se 3 maji është dita kur kujtohet legjenda e futbollit të Kosovës.

Urimi i plotë i Dukës

Gëzuar Kosovë!
Gëzuar miku im Agim Ademi!
Të dashur miq,
Kosova sot feston 4 vjetorin e anëtarësimit në UEFA. Kjo është një ditë historike për të gjithë futbollin shqiptar, për të gjithë ata që nuk reshtën së punuari që kjo ditë e madhe të ishte realitet. 3 Maji është dita që të kujtojmë punën e madhe të bërë nga Fadil Vokrri dhe i gjithë komuniteti futbollit në Kosovë që kjo dëshirë e brezave të bëhet realitet.
Marrëdhëniet vëllazërore me FFK janë dhe do të jenë gjithmonë në nivelet maksimale të bashkëpunimit, dhe së bashku do të zhvillojmë projekte të tjera të mëdha për rritjen e futbollit shqiptar.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

“Do ankohesh tek arbitri tani?!”, Modric acaron Piquen! (VIDEO)

Nervat te lojtarët e Barcelonës pas “El Clasicos” së humbur ndaj Realit u shfaqën qartë. Jo vetëm trajneri Koeman, por edhe lojtarët ishin të...

Reali triumfon në “El Classico”-n me rrebesh shiu, bëhet lider në La Liga

Real Madridi ka triumfuar në një nga ndeshjet më të rëndësishme të këtij sezoni, duke mposhtur Barcelonën me rezultat 2:1 në “Alfredo...

Zhegrova i papërmbajtshëm, shënon dy gola për Baselin

Ylli i Kombëtares së Kosovës, Edon Zhegrova ka pasur sonte një paraqitje spektakolare në fanellën e Baselit duke i shënuar dy gola.

Chelsea shënon me mbrojtësin rekordmen, Dortmund ndëshkohet nga Stuttgart (VIDEO)

Chelsea e ka mbyllur pjesën e parë me shifrat 0-3 ndaj Crystal Palace, duke konfirmuar formën perfekte. Pas dy golave të shpejtë të Havertz dhe...

Recent Comments