No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR POPOVSKI: NUK ËSHTË NORMALE QË KLUBET TË KËRKOJNË FONDIN E DEDIKUAR PËR...

POPOVSKI: NUK ËSHTË NORMALE QË KLUBET TË KËRKOJNË FONDIN E DEDIKUAR PËR FEDERATËN

Sekretari i Federatës së Futbollit të Maqedonisë së Veriut, Filip Popovski, në një prononcim për “Presheva Jonë” ka thënë se mjetet e UEFA-s janë pjesë e projektit 4 vjecar të cilin e ka nisë, nuk është asgjë e re, rrjedhimisht klubet nuk kanë cka kërkojnë nga ato mjete sepse nuk janë të destinuara për ato.
“Shikoni, në në Maqedoni nuk e kemi këtë problem, me siguri e kanë lexuar drejtë udhëheqësit e klubeve tek ne arsyen e destinimit të këtyre mjeteve. Këto mjete kanë qenë të parapara të vijnë dhe të implementohen në planifikimin tonë buxhetorë, por, për shkak të pandemisë, këto mjete kanë ardhur pak më herët nga UEFA, këtu nuk kanë cka kërkojnë klubet, federatat nuk financojnë klube, po ndihmojnë sigurishtë futbollin, por jo të financojnë klubet. Ne 4,3 milion eurot e UEFA-së, sikurse edhe në të kaluarën, do t’i shpërndajmë për zhvillimin e futbollit, e që përfitues do të jenë 10 kategori si të rinjët, femrat, fushat sportive etj”, është shprehur Popovski.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

“Do ankohesh tek arbitri tani?!”, Modric acaron Piquen! (VIDEO)

Nervat te lojtarët e Barcelonës pas “El Clasicos” së humbur ndaj Realit u shfaqën qartë. Jo vetëm trajneri Koeman, por edhe lojtarët ishin të...

Reali triumfon në “El Classico”-n me rrebesh shiu, bëhet lider në La Liga

Real Madridi ka triumfuar në një nga ndeshjet më të rëndësishme të këtij sezoni, duke mposhtur Barcelonën me rezultat 2:1 në “Alfredo...

Zhegrova i papërmbajtshëm, shënon dy gola për Baselin

Ylli i Kombëtares së Kosovës, Edon Zhegrova ka pasur sonte një paraqitje spektakolare në fanellën e Baselit duke i shënuar dy gola.

Chelsea shënon me mbrojtësin rekordmen, Dortmund ndëshkohet nga Stuttgart (VIDEO)

Chelsea e ka mbyllur pjesën e parë me shifrat 0-3 ndaj Crystal Palace, duke konfirmuar formën perfekte. Pas dy golave të shpejtë të Havertz dhe...

Recent Comments