No menu items!
Ballina SUPERLIGA HASANI FALËNDERON FFK-NË NË EMËR TË GJYQTARËVE

HASANI FALËNDERON FFK-NË NË EMËR TË GJYQTARËVE

Futbolli kosovar po vazhdon të jetë i pezulluar si shkak i koronavirusit.

Në këtë situatë, FFK pak ditë më parë ka ndarë një pago emergjente për futbollistë, gjyqtarë, delegatë.

Kurse, tashmë këto mjete të ndara nga Federata e Futbollit kanë dalë në kontot e gjyqtarëve kosovarë.

Kështu ka bërë të ditur Kryetari i Komisionit të Gjyqtarëve, Përparim Hasani.

“Në emër të gjithë gjyqtarëve dhe vëzhguesve të gjyqtarëve falenderoj Komitetin e FFK-së me në krye Kryetarin z. Agim Ademi për ekzekutimin e pakos për mbështetje financiare për gjyqtarë për COVID 19.

Njëherit, njoftojmë se komisioni i gjyqtarëve është duke u kujdesur që gjyqtarët të jenë në formën optimale fizike, kurdo që fillojnë të luhen ndeshjet e futbollit”, ka njoftuar Hasani

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

MARCA shkruan për Prishtinën; Para se të vinin në Spanjë vizituan heronjtë e tyre

Sot skuadra e Prishtinës në futsall do të luaj një super ndeshje ndaj FC Barcelonës. Klubi kosovar ka udhëtuar në Barcelonë për ndeshjen e rëndësishme...

Veton Tusha prezantohet te skuadra turke Denizlispor

Futbollisti i ri kaçanikas, Veton Tusha, është prezantuar sot te skuadra turke, Denizlispor. 18-vjeçari ka nënshkruar kontratë për 3 vjet e gjysmë me klubin...

Zidane: Nuk mund të fitosh gjithmonë

Zinedine Zidane tha se mospërballja në finale të Superkupës së Spanjës me Barcelona nuk ishte një dështim për të tijtë, pasi ata u mundën...

Drejtuesi i Trepçës’89 konfirmon largimin e tre futbollistëve

Sikurse skuadrat e tjera të Superligës së Kosovës në futboll, edhe Trepça ’89 i ka nisur përgatitjet për stinorin pranveror. Ekipi mitrovicas po stërvitet...

Recent Comments