No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR GJURGJEVAC: FONDI PREJ 4.3 MILIONË NGA UEFA NUK ËSHTË PËR KLUBE

GJURGJEVAC: FONDI PREJ 4.3 MILIONË NGA UEFA NUK ËSHTË PËR KLUBE

Sekretari i Futbollit të Malit të Zi, Momir Gjurgjevac i kontaktuar nga “Presheva Jonë” në lidhje me mjetet prej 4.3 milion eurove, donacion nga UEFA, se si po i menaxhojnë, apo si kanë paraparë që ti menaxhojnë, ai ka thënë se ato mjete janë nga UEFA për federatat, e pastaj secila federatë, varësishtë nga nevoja, mund t’i përdorë.

“Ne i kemi pranuar ato mjete dhe jo, nuk kemi pasur asnjë kërkesë nga asnjë klub këtu në ligën e Malit të Zi që ato mjete të ndahen, pasi që sic e dim ne, edhe klubet e dijnë se destinimi i atyre mjeteve është për federatën dhe nevojat e futbollit, e jo të klubeve. Ne kemi paraparë që të investojmë në ndërtimin e terreneve për ushtrime, e gjërave të tjera që kanë të bëjnë me rritjen e nivelit të infrastrukturës. Nuk e di nëse është normale që të kërkohet klubet prej federatës që të ndahen ato mjete, por tek ne kjo qështje as nuk diskutohet”, është shprehur Gjurgjevac.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Reali kthehet te fitorja, një super Benzema nderon Zidane

Real Madridi u rikthye te fitorja në transfertë kundër Alavesit për 4-1. Ekipi madrilen u rikthye te fitorja pas shumë problemeve dhe eliminimit nga...

Shpërthen Koeman: Nëse nuk ju pëlqen, ndërroni trajner

Barcelona, pasi ka humbur Superkupën e Spanjës dhe ka rrezikuar shumë në Kupën e Spanjës, kthehet të përqendrohet në kampionat. Nuk është kurrë një moment...

Ibrahimovic: Sot na kanë munguar shumë gjëra

Zlatan Ibrahimovic, sulmuesi i Milan-it, ka dhënë një intervistë për Sky pas humbje me Atalanta-n. “Sot kanë munguar shumë gjëra. Tani është e rëndësishme të...

Pioli shpjegon çfarë ndodhi kundër Atalantas dhe përgatitet për një natë pa gjumë

“Besoj se është e vetmja skuadër që nuk kemi arritur ta mundim. Atalanta e ka merituar fitoren. Ne e nisëm shumë mirë, është për...

Recent Comments