No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR BEGIQ: FFK TË MOS I NËNSHTROHET PRESIONIT TË KLUBEVE, ATO PARA UEFA...

BEGIQ: FFK TË MOS I NËNSHTROHET PRESIONIT TË KLUBEVE, ATO PARA UEFA NUK I KA NDARË PËR KLUBE

Presidenti i Federatës së Futbollit të Bosnjë e Hercegovinës, Elmedin Begiq në një prononcim për “Presheva Jonë” rreth kërkesës së klubeve për t’iu ndarë mjete nga fondi që ka ndarë UEFA për federatat, ka thënë se kjo nuk është dicka e re nga ana e klubeve, të tillë janë ato, saher që vijnë të holla, ato kërkojnë dhe vetëm kërkojnë. Por këto punë nuk shkojnë kështu sipas tij, pasi që ka plane dhe planifikime nga federatat dhe ashtu edhe do të veprohet.

“Nuk është dicka e re kërkesa e klubeve, kanë kërkuar disa klube edhe tek ne, por sigurishtë se ne nuk do të biem pre e presionit, pasi që e dime se saher që vijnë mjete në federatë ato kërkojnë. Ne kemi planifikuar si cdo vjet keto mjete t’i orientojme ne zhvillim te futbollit, te ndertojme fusha te futbollit neper cdo qytet, ne menyre qe futbolli te jete sa me afer talenteve. Nuk e paskam dite qe klubet ne Kosove paskan kerkuar qe te u ndahen ato mjete, por cfare te u them, nese jane budalle le t’ua ndajne” ka thënë Begiq

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Peja pëson humbje nga Ponte Prizreni

Ponte Prizreni ka shënuar fitore ndaj Pejës me rezultat 89:81 (21:24, 25:18, 23:16, 20:23), në kuadër të javës së 17-të në Superligën...

Presidenti i FFK-së: Shpresoj që së shpejti të kthehen tifozët, janë hijeshia e kampionatit

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi ka uruar FC Prishtina për suksesin e arrirur sot në ndeshjen e Superkupës, por njëherësh ka përgëzuar edhe futbollistët...

Sigal Prishtina mposht Rahovecin

Sigal Prishtina ka shënuar fitore ndaj Rahovecit në udhëtim 75:93 (16:19, 27:23, 15:22, 17:29), në kuadër të javës së 17-të në Superligën...

A do të luhet gjithmonë Superkupa në Turqi? – përgjigjet Agim Ademi

Prishtina fitoi Superkupën e Kosovës pasi triumfoi ndaj Dritës. Rezultati përfundimtar i takimit ishte 3-1 në favor të kryeqytetasëve me takimin që ishte shumë...

Recent Comments