No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA LIGUE 1 L'EQUIPE: PSG SHPALLET KAMPION I FRANCËS

L’EQUIPE: PSG SHPALLET KAMPION I FRANCËS

Dy ditë më parë, Kryeministri i Francës, Edouard Philippe, deklaroi se kampionati francez i futbollit është anuluar në tërsi.

Drejtuesit e federatës kishin parashikuar një fillim të mundshëm të edicionit të mbetur pezull, por që një gjë e tillë nuk ndodhi për shkak të situatës së rënduar me coronavirus.

Sipas gazetës “L’Équipe”, tashmë është marr vendimi që kampion të shpallet PSG, ekip ky që ndodhej në vendin e parë në ligë para se të suspendohej kampionati, ku kishte 12 pikë më shumë se vendi i dytë. 

Ligue 1 kishte edhe 11 javë deri në përfundim të sezonit.

Renditja do të bëhet në bazë të tabelës edhe për vendet që dërgojnë në Ligën e Kampionëve dhe Europa Ligë, ndërkohë ende nuk dihet se çfarë do të bëhet me pozitat e fundit në klasifikim.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Ja si duket trofeu i Superkupës

Superkupa e Kosovës  për herë të parë do të zhvillohet jashtë kufijve ‘dardan’. Përballë njëra tjetrës në Antalia do të vihen skuadra...

Agim Ademi i përgjigjet pyetjeve të Luana Vjollcës në “After Party”

Dje në mbrëmje është publikuar edhe intervista e shkurtër e Presidentit të FFK-së, Agim Ademit për “After Partyn” e Luana Vjollcës.

Apeli hedh poshtë ankimimin e Barçës, Messi mungon edhe ndaj Elches

Komisioni i Apelit në Federatën Spanjolle të Futbollit, ka hedhur poshtë ankesën e paraqitur nga Barcelona, ku kërkohej uljen e dënimit të...

Rashkaj e pranon se karrierës së tij te Kosova po i vjen fundi

Transferimi në kategorinë e dytë të Suedisë pritet të zvogëlojë gjasat që Anel Rashkaj të marrë ftesë tjetër nga Përfaqësuesja e Kosovës...

Recent Comments