No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA PREMIERE LEAGUE GARY NEVILLE ARSYET E RINISJES SË PREMIER LEAGUES JANË EKONOMIKE

GARY NEVILLE ARSYET E RINISJES SË PREMIER LEAGUES JANË EKONOMIKE

Ish-futbollisti anglez, Gary Neville, i cili nisi edhe karrierën si trajner, shfaqet në TV shpesh në rolin e analistit. Së fundmi ai ka folur në lidhje me ndalimin e futbollit dhe për diskutimet që bëhen për rikthimin e tij. Neville tregohet i sinqertë në atë që thotë.

Në fakt, në vendet e madhe i gjithë diskutimi bëhet për të marrë paratë nga e drejta televizive dhe të minimizojnë humbjet.  “Mendoj se nëse nuk do të ishte një diskutim joekonomik, atëherë nuk do të kishte futboll me muaj të tërë.

Ajo që po shohim tani është ajo që njerëzit po e vlerësojnë rrezikun.  Cili është rreziku që ne jemi të gatshëm të marrim për të rikthyer futbollin? Arsyet për të cilat ne po e diskutojmë rikthimin e futbollit në këtë moment janë ekonomike, por e pranoj”, është shprehur Nevillë për Sky Sport. 

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Leeds befason City-n, por humb lojtarin pas ndërhyrjes “horror” (Video)

Pjesa e parë e Manchester City-Leeds, ndeshje e vlefshme për javën e 31-të të Premier League, është mbyllur me një gol dhe një karton...

Koincidenca e frikshme, Laporta rigjen “El Classico” pas plot 11 vitesh

Nuk është për t’u habitur që Joan Laporta dëshiron ta fitojë përsëri “El Clasico”, ta nisë aty ku e la. Nuk do të jetë...

Real Madridi përgatit planin e detajuar, gati “sulmi” për Mbappe

Real Madridi do të bëjë gjithçka në merkaton e kësaj vere për të siguruar shërbimet e Kylian Mbappé. Ylli francez preferohet më shumë se...

I dërrmuar nga humbja e nënës, Torreira i lutet Arsenalit: Lejomë të kthehem pranë familjes

Pak më shumë se një javë më parë, Torreira tha mjaft, të paktën përkohësisht me Europën. Ish-mesfushori i Sampdoria nuk ka ndërmend të vazhdojë...

Recent Comments