No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA LA LIGA BEFASON RAKITIC: ZBRES NË FUSHË EDHE ME RISKUN E INFEKTIMIT

BEFASON RAKITIC: ZBRES NË FUSHË EDHE ME RISKUN E INFEKTIMIT

Qeveritë ligat dhe federatat e vendeve të ndryshme të botës po diskutojnë çdo ditë për të parë mundësitë e rinisjes së kampionateve të futbollit ose të ndërprerjes fare të tyre, siç është vendosur tashmë në disa vende, ndërsa ka edhe shumë futbollistë që shtyjnë për të rifilluar sa më shpejt.

Një ndër ta është mesfushori kroat i Barcelonës Ivan Rakitic, që në një intervistë të dhënë për të përditshmen spanjolle Marca, deklaroi se është gati të rikthehet në fushën e lojës, edhe me riskun se mund të infektohet nga koronavisuri.

Kroati shtoi në deklaratën e tij se futbollistët e kanë detyrim moral të zbresin në fushë për të shmangur humbjet e mëdha të klubeve të tyre dhe njëkohësisht për të argëtuar njerëzit në këto ditë të vështira për botën mbarë.

“jam gati të zbres në fushë, edhe me riskun se mund të infektohem. Siguri maksimale nuk do të ketë asnjëherë, por unë dua të rikthehemi të luajmë, normalisht duke respektuar disa parametra. Për gjithë sa kemi fituar ndër vite, e kemi detyrim ndaj klubeve që të zbresim në fushë dhe të shmangim humbjet e mëdha ekonomike të tyre. Gjithashtu, duhet të rifillojmë edhe për të argëtuar sadopak njerëzit në të gjithë botën, që po kalojnë momente të vështira ashtu si ne”, deklaroi mesfushori kroat.

Ivan Rakitic luan prej disa sezonesh te Barcelona dhe gjatë kësaj vere pritet të largohet nga Katalunja pasi nuk bën pjesë në planet e trajnerit Quique Setien, ndërsa për kartonin e tij interesohen klube të ndryshme italiane, angleze e spanjolle.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Leeds befason City-n, por humb lojtarin pas ndërhyrjes “horror” (Video)

Pjesa e parë e Manchester City-Leeds, ndeshje e vlefshme për javën e 31-të të Premier League, është mbyllur me një gol dhe një karton...

Koincidenca e frikshme, Laporta rigjen “El Classico” pas plot 11 vitesh

Nuk është për t’u habitur që Joan Laporta dëshiron ta fitojë përsëri “El Clasico”, ta nisë aty ku e la. Nuk do të jetë...

Real Madridi përgatit planin e detajuar, gati “sulmi” për Mbappe

Real Madridi do të bëjë gjithçka në merkaton e kësaj vere për të siguruar shërbimet e Kylian Mbappé. Ylli francez preferohet më shumë se...

I dërrmuar nga humbja e nënës, Torreira i lutet Arsenalit: Lejomë të kthehem pranë familjes

Pak më shumë se një javë më parë, Torreira tha mjaft, të paktën përkohësisht me Europën. Ish-mesfushori i Sampdoria nuk ka ndërmend të vazhdojë...

Recent Comments