No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR SUPERLIGA E ZVICRËS KTHEHET MË 8 QERSHOR

SUPERLIGA E ZVICRËS KTHEHET MË 8 QERSHOR

Superliga e Zvicrës do të rikthehet më 8 qershor. Shteti i Zvicrës ka filluar të marrë masa lehtësuese në betejën kundër COVID-19.

Këshilli Federal ka vendosur të lejojë rifillimin e Superligës së Zvicrës, nga data 8 qershor, pas dyerve të mbyllura.

Stërvitjet e futbollistëve do të fillojnë nga 11 maji.

Por, deri në rifillimin e sezonit më 8 qershor, duhet që situata në Zvicër të mos përkeqësohet.

Në Zvicër paraqiten një numër i madh futbollistësh nga Kosova, si Edon Zhegrova, Mirlind Kryeziu, Orges Bunjaku, Shkëlqim Demhasaj…

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Zvicra po bën presion të madh për Andi Zeqirin, zbulohet kur mund t’i bashkohet përfundimisht Kosovës

Sulmuesi kosovar i Brightonit, Andi Zeqiri po vazhdon të jetë prej çështjeve më të përfolura nga mediet kosovare dhe ato zvicrane.Ai vazhdimisht ka qenë...

MARCA shkruan për Prishtinën; Para se të vinin në Spanjë vizituan heronjtë e tyre

Sot skuadra e Prishtinës në futsall do të luaj një super ndeshje ndaj FC Barcelonës. Klubi kosovar ka udhëtuar në Barcelonë për ndeshjen e rëndësishme...

Veton Tusha prezantohet te skuadra turke Denizlispor

Futbollisti i ri kaçanikas, Veton Tusha, është prezantuar sot te skuadra turke, Denizlispor. 18-vjeçari ka nënshkruar kontratë për 3 vjet e gjysmë me klubin...

Zidane: Nuk mund të fitosh gjithmonë

Zinedine Zidane tha se mospërballja në finale të Superkupës së Spanjës me Barcelona nuk ishte një dështim për të tijtë, pasi ata u mundën...

Recent Comments