No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR MINISTRJA I KTHEN PËRGJIGJE FSHF-SË: ENDE HERËT TË VENDOSIM PËR FUTBOLLIN

MINISTRJA I KTHEN PËRGJIGJE FSHF-SË: ENDE HERËT TË VENDOSIM PËR FUTBOLLIN

Federata Shqiptare e Futbollit i bëri disa ditë më parë një shkresë zyrtare Ministres së Shëndetësisë, Ogerta Manastirliut, dhe asaj të Arsimit dhe Sporteve, Besa Shahinit, për të nisur aktivitetin futbollistik si pasojë e ndërprerjes për shkak të Koronavirusit.

Së fundmi ka qenë Manastirliu, që një intervistë për emisionin “Repolitix”, i ka “mbyllur derën” FSHF-së, duke deklaruar se është ende herët për të nisur futbolli.

E kemi marrë këtë kërkesë jemi duke e diskutuar por jem ende herët për të folur për hapjen e kampioneve edhe pa tifozë. Duhet të garantojmë jetën e sportistëve gjithashtu. Nuk kemi ende një vendim për këtë. Do të shohim ecurinë e Covid-19 dhe më pas do të vendosim, por për momentin është ende herët për të vendosur për këtë”, u shpreh ministrja e Shëndetësisë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Leeds befason City-n, por humb lojtarin pas ndërhyrjes “horror” (Video)

Pjesa e parë e Manchester City-Leeds, ndeshje e vlefshme për javën e 31-të të Premier League, është mbyllur me një gol dhe një karton...

Koincidenca e frikshme, Laporta rigjen “El Classico” pas plot 11 vitesh

Nuk është për t’u habitur që Joan Laporta dëshiron ta fitojë përsëri “El Clasico”, ta nisë aty ku e la. Nuk do të jetë...

Real Madridi përgatit planin e detajuar, gati “sulmi” për Mbappe

Real Madridi do të bëjë gjithçka në merkaton e kësaj vere për të siguruar shërbimet e Kylian Mbappé. Ylli francez preferohet më shumë se...

I dërrmuar nga humbja e nënës, Torreira i lutet Arsenalit: Lejomë të kthehem pranë familjes

Pak më shumë se një javë më parë, Torreira tha mjaft, të paktën përkohësisht me Europën. Ish-mesfushori i Sampdoria nuk ka ndërmend të vazhdojë...

Recent Comments