No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA SERIE A MINISTRI ITALIAN: SERIE A MUND TË ANULOHET!

MINISTRI ITALIAN: SERIE A MUND TË ANULOHET!

Rifillimi i kampionatit të futbollit duket një rrugë gjithnjë e më e ngushtë. Rifillimi i stërvitjes nuk do të thotë rifillimi i kampionatit”.

Ministri italian i Sportit, Vincenzo Spadafora, e thotë këtë, duke folur për rifillimin e mundshëm të aktivitetit futbollistik.

“Apeli për t’i bërë Ligës së Futbollit është të filloni të mendoni për një plan alternativ. Franca ka pezulluar përfundimisht kampionatin, mund të bëhet shembull evropian”, shtoi ministri italian i Sporteve, duke lënë të kuptohet që edhe Serie A mund të ndjekë shembullin e Francës, e cila e pezulloi sezonin futbollistik.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Disiplinori fton klubet borxhli në takim me lojtarët

Komisioni disiplinor i shkallës së parë në përbërje; Met Çeku – kryetar dhe Dukagjin Zefi, Luan Salihu, Avni Shala dhe Bekim Behrami...

Munishi: Shumë njerëz investuan që unë të largohem nga Ballkani

Trajneri i spikatur kosovar, Ismet Munishi ka folur për shkarkimin e tij nga klubi portokallezi nga Suhareka. “Shkarkimi im nga Ballkani? Shumë...

Huar Morina: E dinim fuqinë e Barçës, ishte ndeshje historike për gjithë Kosovën!

Trajneri i Prishtinës, Huar Morina ka folur në konferencë për media pas përfundimit të ndeshjes së Ligës së Kampionëve ndaj Barcelonës.

Morata: Ronaldon e njoh shumë mirë, Lukakut i kërkoj bluzën pas ndeshjes

Në maj të 2015-ës Alvaro Morata vendoste fatin e ndeshjes Inter-Juventus në “San Siro” dhe më pas festonte me një palë syze...

Recent Comments