No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR ZYRTARI I FIFA-S: TASH PËR TASH HARROJENI FUTBOLLIN!

ZYRTARI I FIFA-S: TASH PËR TASH HARROJENI FUTBOLLIN!

Presidenti i Komitetit Mjekësor në FIFA, Michel D’Hooghe, ka folur për SkySport sa i takon situatës së krijuar nga Koronavirus dhe ndikimi që ka pasur në futboll. Sipas presidentit, futbolli nuk duhet të rifillojë të paktën deri me 1 shtator, pasi është ende një rrugë shumë e gjatë në luftën kundër kësaj pandemie.

“Bota nuk është gati për rifillimin e futbollit, por shpresoj me gjithë zemër që kjo situatë të ndryshojë. Gjithsesi, sot duhet të jemi më të duruar.

Është një situatë dramatike kjo që po jetojmë, situatë kaq e vështirë sa më ngjason me Luftën e II Botërore. Duhet të jemi me këmbë në tokë, futbolli duhet të rifillojë vetëm kur të lejohet kontakti mes njerëzve.

Jemi ende në hapat e distancimit social, testimet kanë ecur mirë, por duhen bërë prapë testime. Kemi ende një rrugë të gjatë përpara dhe nuk mund të vazhdojmë, minimalisht para datës 1 shtator”, u shpreh Michel D’Hooghe.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Disiplinori fton klubet borxhli në takim me lojtarët

Komisioni disiplinor i shkallës së parë në përbërje; Met Çeku – kryetar dhe Dukagjin Zefi, Luan Salihu, Avni Shala dhe Bekim Behrami...

Munishi: Shumë njerëz investuan që unë të largohem nga Ballkani

Trajneri i spikatur kosovar, Ismet Munishi ka folur për shkarkimin e tij nga klubi portokallezi nga Suhareka. “Shkarkimi im nga Ballkani? Shumë...

Huar Morina: E dinim fuqinë e Barçës, ishte ndeshje historike për gjithë Kosovën!

Trajneri i Prishtinës, Huar Morina ka folur në konferencë për media pas përfundimit të ndeshjes së Ligës së Kampionëve ndaj Barcelonës.

Morata: Ronaldon e njoh shumë mirë, Lukakut i kërkoj bluzën pas ndeshjes

Në maj të 2015-ës Alvaro Morata vendoste fatin e ndeshjes Inter-Juventus në “San Siro” dhe më pas festonte me një palë syze...

Recent Comments