No menu items!
Ballina Opinione NËSE NUK BIE ASKUSH NGA SUPERLIGA, GARA PËR TITULL BËHET E MANIPULUAR

NËSE NUK BIE ASKUSH NGA SUPERLIGA, GARA PËR TITULL BËHET E MANIPULUAR

Shkruan: Xhevdet Llumnica

Po degjojme propozime qe kete edicion nese nis kampionati eshte mire te mos bie asnje skuader nga Liga dhe gara te behet vetem per titull te kampionit. Deri diku e arsyeshme duke e ditur krizen qe ka shkaktuar pandemia, por kjo mund te sjelle pasoja te medha. Askush nuk mund te garantoje qe gara per titull te mos devijoje plotesisht, pasi duke e ditur qe nuk bie nga liga, cfare arsye ka nje skuader me dhene 100 perqind ne fushe kur perballet me nje skuader qe luan per titull. Sigurisht kjo gje do te bente qe manipulimet te mund te jene shume te medha.

Per mendimin tim, kampionati ose duhet te vazhdoje si duhet, ose te nderpritet krejt…

(Autori është ish-futbollist i spikatur i Kosovës, i cili tash e disa vite jeton në Suedi)

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Interi nuk e shfrytëzon gabimin e Milanit

Interi nuk ka shkuar më shumë se një barazim 0-0 në transfertë ndaj Udineses. Ekipi zikaltër nuk e shfrytëzoi si duhet humbjen e Milanit...

Atalanta kthen me këmbë në tokë Milan-in, fiton bindshëm në San Siro

Atalanta ka marrë një fitore shumë të rëndësishme në San Siro kundër Milan-it. Kryesuesit e Serisë A janë mposhtur 3-0 në shtëpi, por kanë arritur...

Peja pëson humbje nga Ponte Prizreni

Ponte Prizreni ka shënuar fitore ndaj Pejës me rezultat 89:81 (21:24, 25:18, 23:16, 20:23), në kuadër të javës së 17-të në Superligën...

Presidenti i FFK-së: Shpresoj që së shpejti të kthehen tifozët, janë hijeshia e kampionatit

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi ka uruar FC Prishtina për suksesin e arrirur sot në ndeshjen e Superkupës, por njëherësh ka përgëzuar edhe futbollistët...

Recent Comments