No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR MURIQI KONFIRMON SE DËSHIRON TË LUAJË NË PREMIER LEAGUE

MURIQI KONFIRMON SE DËSHIRON TË LUAJË NË PREMIER LEAGUE

Ylli i Kosovës, Vedat Muriqi ka njoftuar krerët e Fenerbahçes se dëshiron ta vazhdojë karrierën në Angli, ku Tottenhami vazhdon të insistojë për transferimin e sulmuesit, shkruan “Fotomac”.

Raportohet se për Muriqin 26-vjeçar ka interesime edhe nga Italia, por gjatë takimit me presidentin e klubit Ali Koc, Muriqi ka thënë se preferon të transferohet në Premier League.

Fenerbahçe mund të jetë e detyruar të shesë lojtarë shkaku i krizës financiare që është krijuar nga koronavirusi.

Muriqi ka luajtur 28 ndeshje në të gjitha garat me Femerbahçen këtë stinor, duke shënuar 15 gola. Kontrata e tij me klubin nga Stambolli skadon në qershor të vitit 2023.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Tovërlani: Dikujt matematikat në fund të sezonit nuk kanë me i dalë

Trajneri i mirënjohur, Afrim Tovërlani, ka komentuar ndeshjet mes Llapit dhe Dritës si dhe Drenicës ndaj Prishtinës. Tovërlani tha...

Batatina: Kastriot Rexha e bëri diferencën

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina, ka vlerësuar paraqitjen e skuadrës në pjesën e parë të ndeshjes ndaj Dritës. Llapi...

Nuhiu: Në pjesën e dytë shfrytëzuam lodhjen e Llapit

Trajneri i Dritës, Ardian Nuihu është shprehur i kënaqur me fitoren e skuadrës së tij ndaj Llapit. Trajneri nga...

Kosova fiton edhe miqësoren e dytë ndaj Maqedonisë së Veriut

Edhe në ndeshjen e dytë miqësore vashat e Kombëtares së Kosovës kanë arritur fitore në duel me Kombëtaren e Maqedonisë së Veriut,...

Recent Comments