No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR MINISTRI VITIA: AKTIVITETET SPORTIVE MUND TË FILLOJNË KAH MESI I QERSHORIT

MINISTRI VITIA: AKTIVITETET SPORTIVE MUND TË FILLOJNË KAH MESI I QERSHORIT

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia ka deklaruar se largimi i masave izoluese për parandalimin e pandemisë me virusin korona është paraparë të ndodhë nëpër faza prej rreth tre muajsh.

Në një intervistë për Klan Kosova, Vitia ka bërë të ditur se fillimi i aktiviteteve sportive dhe kulturore do t’i përkasë fazës së tretë, e cila parashihet të ndodhë kah mesi i qershorit, në rast se situata me pandeminë vjen duke u përmirësuar.

Kësisoj, tashmë po thuajse është e sigurt se ekipet e futbollit në Kosovë nuk do të mund të kthehen në fushën e gjelbër para mesit të qershorit, gjë e cila e vështirëson në masë të madhe mundësinë e përfundimit të rregullt të garave.

Ministri Vitia ka bërë të ditur se duke filluar nga 4 maji parashikohet zbutja e masave, por që në fazën e parë dy javore do të bëhet rritja e lëvizjes në 180 minuta.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Reali kthehet te fitorja, një super Benzema nderon Zidane

Real Madridi u rikthye te fitorja në transfertë kundër Alavesit për 4-1. Ekipi madrilen u rikthye te fitorja pas shumë problemeve dhe eliminimit nga...

Shpërthen Koeman: Nëse nuk ju pëlqen, ndërroni trajner

Barcelona, pasi ka humbur Superkupën e Spanjës dhe ka rrezikuar shumë në Kupën e Spanjës, kthehet të përqendrohet në kampionat. Nuk është kurrë një moment...

Ibrahimovic: Sot na kanë munguar shumë gjëra

Zlatan Ibrahimovic, sulmuesi i Milan-it, ka dhënë një intervistë për Sky pas humbje me Atalanta-n. “Sot kanë munguar shumë gjëra. Tani është e rëndësishme të...

Pioli shpjegon çfarë ndodhi kundër Atalantas dhe përgatitet për një natë pa gjumë

“Besoj se është e vetmja skuadër që nuk kemi arritur ta mundim. Atalanta e ka merituar fitoren. Ne e nisëm shumë mirë, është për...

Recent Comments