No menu items!
Ballina SUPERLIGA FERONIKELI TRI PAGA BORXH NDAJ FUTBOLLISTËVE

FERONIKELI TRI PAGA BORXH NDAJ FUTBOLLISTËVE

Përhapja e koronavirusit në Kosovë përveç pezullimit të futbollit ka shkaktuar edhe krizë financiare të shumica e klubeve në Superligë dhe jo vetëm.

Kësisoj disa klube nuk kanë paguar futbollistët tash e disa muaj, ndërsa disa të tjera i kanë përgjysmuar rrogat.

Gazeta inFokus nga burime të sigurta ka mësuar se klubi i Feronikelit nuk ka paguar futbollistët tash e tre muaj.

Klubi nga Drenasi ka qenë shembull viteve të fundit në aspektin financiar, por siç duket koronavirusi ka ndryshuar situatën edhe në këtë klub.

Nikli gjithashtu sezonin e kaluar ka fituar mbi 1 milionë euro nga pjesëmarrja në garat evropiane, por muajve të fundit është duke u përballur me problemin e pagave të futbollistëve.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Reali kthehet te fitorja, një super Benzema nderon Zidane

Real Madridi u rikthye te fitorja në transfertë kundër Alavesit për 4-1. Ekipi madrilen u rikthye te fitorja pas shumë problemeve dhe eliminimit nga...

Shpërthen Koeman: Nëse nuk ju pëlqen, ndërroni trajner

Barcelona, pasi ka humbur Superkupën e Spanjës dhe ka rrezikuar shumë në Kupën e Spanjës, kthehet të përqendrohet në kampionat. Nuk është kurrë një moment...

Ibrahimovic: Sot na kanë munguar shumë gjëra

Zlatan Ibrahimovic, sulmuesi i Milan-it, ka dhënë një intervistë për Sky pas humbje me Atalanta-n. “Sot kanë munguar shumë gjëra. Tani është e rëndësishme të...

Pioli shpjegon çfarë ndodhi kundër Atalantas dhe përgatitet për një natë pa gjumë

“Besoj se është e vetmja skuadër që nuk kemi arritur ta mundim. Atalanta e ka merituar fitoren. Ne e nisëm shumë mirë, është për...

Recent Comments