No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR BELGËT BËJNË NJË HAP PRAPA, SHTYJNË VENDIMIN PËR MBYLLJE TË KAMPIONATIT

BELGËT BËJNË NJË HAP PRAPA, SHTYJNË VENDIMIN PËR MBYLLJE TË KAMPIONATIT

Në Belgjikë bëjnë prapakthehu sa i përket mbylljes përfundimtare të sezonit.

Vendimi përfundimtar për ta konsideruar ose jo të përfunduar kampionatin do të merret më 4 maj. Kështu është vendosur në asamblenë e përgjithshme të Pro League. Këshilli i administrimit të Pro League Football kishte këshilluar mbylljen e garave, por ky sugjerim nuk është aprovuar nga asambleja.

Kampionatet profesioniste dhe Kupa  Belgjikës u pezulluan në mes të muajit mars për shkak të pandemisë COVID-19. Rifillimi i garave për momentin duket i pamundur pas vendimit të qeverisë për të pezulluar çdo aktivitet me grumbullim njerëzish deri më 31 gusht. Edhe nëse do të vendosej që kampionati të luhej me dyer të mbyllura, sipas Federatës Belge të Futbollit çdo ndeshje do të kërkonte impenjimin e 400 personave.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Manchester United i jep shkelmin përfundmitar, Liverpooli eliminohet nga Kupa

Liverpooli po kalon një moment të errët dhe për t’i dhënë shuplakën përfundimtare mendoi Manchester United. “Djajtë e kuq” fituan me rezultatin 3-2 dhe...

Drita e Prishtina falënderojnë kreun e FFK-së për organizimin e mirë të Superkupës

Ndeshja e djeshme e Superkupës, e cila u zhvillua në Antalia prodhoi lojë dinamike dhe të pëlqyeshme për të gjithë, ku trofeut iu gëzua...

Florent Muslija shënon në fitoren e Hannoverit

Ndeshja ndërmjet Nurnbergut dhe Hannoverit në kuadër të xhiros së 17’të në Bundesliga 2 ka prodhuar shumë gola. Rezultati përfundimtar ishte 2:5...

Ballkani i suksesshëm edhe ndaj skuadrës ukrainase

Skuadrat kosovare janë duke zhvilluar miqësore të njëpasnjëshme për t’u përgatitur sa më mirë për sezonin pranveror. Klubi Futbollistik...

Recent Comments