No menu items!
Ballina SUPERLIGA SALIHU: FFK ËSHTË PRO 5 ZËVENDËSIMEVE

SALIHU: FFK ËSHTË PRO 5 ZËVENDËSIMEVE

Sekretari i përgjithshëm i Federatës së Futbollit të Kosovës, Eroll Salihu ka thënë se FFK është për aplikimin e rregullit të pesë zëvendësimeve në ndeshje, në rast se kjo lejohet nga autoritetet më të larta të futbollit.

FIFA ka propozuar te IFAB-i lejimin e pesë zëvendësimeve në ndeshje deri në fund të vitit 2021. Këtë vendim FIFA e ka marrë pasi lojtarët do të kenë ngarkesa të shumta, me ndeshje të shumta rresht, pas rikthimit të futbollit nga pauza e detyrueshme shkaku i koronavirusit.

“Edhe ne jemi për ruajtjen e shëndetit të futbollistëve dhe nëse nuk kemi ndalesa nga UEFA, atëherë mund ta praktikojmë që në ndeshje të bëhen pesë zëvendësime. Është situatë e jashtëzakonshme dhe mund të ketë tolerancë e improvizime”, ka thënë Salihu për Kohën.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Reali triumfon në “El Classico”-n me rrebesh shiu, bëhet lider në La Liga

Real Madridi ka triumfuar në një nga ndeshjet më të rëndësishme të këtij sezoni, duke mposhtur Barcelonën me rezultat 2:1 në “Alfredo...

Zhegrova i papërmbajtshëm, shënon dy gola për Baselin

Ylli i Kombëtares së Kosovës, Edon Zhegrova ka pasur sonte një paraqitje spektakolare në fanellën e Baselit duke i shënuar dy gola.

Chelsea shënon me mbrojtësin rekordmen, Dortmund ndëshkohet nga Stuttgart (VIDEO)

Chelsea e ka mbyllur pjesën e parë me shifrat 0-3 ndaj Crystal Palace, duke konfirmuar formën perfekte. Pas dy golave të shpejtë të Havertz dhe...

PSG mposht Strasbourg me lehtësi, gol dhe asist për Mbappe (Video)

PSG ka mundur 4-1 Strasbourg në javën e 32-të të Ligue 1. Protagonisti i sfidës së luajtur në Stade de la Meinau ka qenë Kylian...

Recent Comments