No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA PREMIERE LEAGUE BBC ZBULON DATËN KUR DO TË RIKTHEHEN NDESHJET NË PREMIER LEAGUE

BBC ZBULON DATËN KUR DO TË RIKTHEHEN NDESHJET NË PREMIER LEAGUE

Klubet e Ligës Premier kanë filluar të kthehen në stërvitje. dhe pretendohet në kthim më 8 qershor.

Lojtarët e Arsenalit, Brighton dhe Ëest Ham United morën pjesë në seanca stërvitore individuale në komplekset e tyre sportive të hënën, ku u aplikua masa e distancave sociale.

“BBC Sport” shkruan se klubet do të rikthehet në stërvitje më 18 maj, ndërsa Premier League pritet të startojë më 8 qershor.

Plani, i cili njihet si ‘Project Restart’, lejon që elita e futbollit anglez të përfundojë në fund të korrikut dhe ekipet të luajnë në garat e UEFA-së.

Ndeshjet e mbetura do të luhen me dyer të mbyllura.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Tovërlani: Dikujt matematikat në fund të sezonit nuk kanë me i dalë

Trajneri i mirënjohur, Afrim Tovërlani, ka komentuar ndeshjet mes Llapit dhe Dritës si dhe Drenicës ndaj Prishtinës. Tovërlani tha...

Batatina: Kastriot Rexha e bëri diferencën

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina, ka vlerësuar paraqitjen e skuadrës në pjesën e parë të ndeshjes ndaj Dritës. Llapi...

Nuhiu: Në pjesën e dytë shfrytëzuam lodhjen e Llapit

Trajneri i Dritës, Ardian Nuihu është shprehur i kënaqur me fitoren e skuadrës së tij ndaj Llapit. Trajneri nga...

Kosova fiton edhe miqësoren e dytë ndaj Maqedonisë së Veriut

Edhe në ndeshjen e dytë miqësore vashat e Kombëtares së Kosovës kanë arritur fitore në duel me Kombëtaren e Maqedonisë së Veriut,...

Recent Comments