No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR ANULOHET EDICIONI I FUTBOLLIT NË ARGJENTINË

ANULOHET EDICIONI I FUTBOLLIT NË ARGJENTINË

Superliga e Argjentinës ka vendosur t’i jap fund sezonit të futbollit.

Federata e Futbollit të Argjentinës (AFA), ka vendosur të anulojë të gjitha kompeticionet profesionale të futbollit.

Ky vendim është marrë si kundërpërgjigje ndaj rrezikut të kanosur nga pandemia Covid-19.

Lajmin për anulimin e sezonit të futbollit e ka konfirmuar presidenti i AFA, për ‘TNT Sport’.

“Të gjitha kompeticionet janë të përfunduara, dhe nesër ky vendim do të ratifikohet nga komiteti ekzekutiv, që do të mbahet përmes një video-konference”, ka thënë presidenti i AFA, transmeton lajmi.net.

“Ne do të rikthehemi në fushën e blertë vetëm kur autoritetet mjekësore të japin dritën e gjelbër. Shkurtimisht, ne do të luajmë kur është koha e duhur”, ka shtuar Claudio Tapia.

Vendimi për anulimin e sezonit të Argjentinës vjen tri ditë pas vendimit të Holandës për të bërë një gjë të tillë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Turqi, të gjithë të çmendur për Ozil: fluturimi i tij ka qenë më i ndjekuri i të gjithë kohërave

Mesut Ozil i ka dhënë fund aventurës tek Arsenal dhe  shumë shpejt do të luajë për Fenerbahce, skuadra e zemrës së tij pavarësisht se...

Ibrahim Kelmendi akuzon Remzi Ejupin se u zhvati 2.5 milionë

Ibrahim Kelmendi ka dhënë detaje të reja nga konflikti mes Adelina Ismailit dhe Arif Vladit se a i mori para për ta bërë këngën...

Flick komenton “kalimin” e Alaba te Real Madridi

Hansi Flick pranon se David Alaba duket se do të largohet nga Bayern Munich, ndërkohë që “Marca” zbuloi dje marrëveshjen e tij...

Pochettino: Isha shumë pranë transferimit të Messit

Mauricio Pochettino ka zbuluar se ishte afër huazimit të Lionel Messit tek Espanyol, ndërsa qëndroi i heshtur për thashethemet që lidhnin argjentinasin...

Recent Comments