No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR ZHEGROVA TREGON SI PO E KALON KOHËN NË PANDEMI

ZHEGROVA TREGON SI PO E KALON KOHËN NË PANDEMI

Edon Zhegrova shkëlqeu këtë edicion te Baseli në Superligën e Zvicrës, duke zënë edhe një vend titullari në skuadrën e Marcel Koller.

Futbollisti i Kosovës, i huazuar te Baseli nga Genk, ende nuk e ka të sigurtë qëndrimin permanent te klubi i madh helvetik.

Madje, shumë media në Zvicër e Belgjikë kanë shkruar se futbollisti nga Kosova mund të rikthehet te Genk gjatë verës.

Në këtë periudhë pandemie, Zhegrova ka treguar se si po e kalon kohën tani. “Para tre ditësh jam kthyer në Zvicër, pasi kam qenë në Belgjikë, karantinën e kam kaluar me familje”, ka thënë Zhegrova Sports Show në Klan Kosova.

“Tani klubi i Baselit më ka thirrur se duhet të kthehem në Zvicër”, tregon më tej ai.

Tutje, ai tregon se çfarë po bën në këtë periudhë izolimi. “Luajmë me shokë play-station, dhe zgjedhi Barcelonën, si dhe po bëj stërvitje”, shtoi ai.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

MARCA shkruan për Prishtinën; Para se të vinin në Spanjë vizituan heronjtë e tyre

Sot skuadra e Prishtinës në futsall do të luaj një super ndeshje ndaj FC Barcelonës. Klubi kosovar ka udhëtuar në Barcelonë për ndeshjen e rëndësishme...

Veton Tusha prezantohet te skuadra turke Denizlispor

Futbollisti i ri kaçanikas, Veton Tusha, është prezantuar sot te skuadra turke, Denizlispor. 18-vjeçari ka nënshkruar kontratë për 3 vjet e gjysmë me klubin...

Zidane: Nuk mund të fitosh gjithmonë

Zinedine Zidane tha se mospërballja në finale të Superkupës së Spanjës me Barcelona nuk ishte një dështim për të tijtë, pasi ata u mundën...

Drejtuesi i Trepçës’89 konfirmon largimin e tre futbollistëve

Sikurse skuadrat e tjera të Superligës së Kosovës në futboll, edhe Trepça ’89 i ka nisur përgatitjet për stinorin pranveror. Ekipi mitrovicas po stërvitet...

Recent Comments