No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR KOZNIKU: KOSOVA SHUMË SHPEJT DO TA ARRIJË NIVELIN E KROACISË

KOZNIKU: KOSOVA SHUMË SHPEJT DO TA ARRIJË NIVELIN E KROACISË

Ish-futbollisti i Përfaqësueses së Kroacisë në futboll, Ardian Kozniku, është i bindur se Kosova shumë shpejtë do të arrijë nivele të larta evropiane e botërore në futboll.

Kozniku, të dielën në një intervistë për emisionin sportiv të KTV-së, ka thënë se Kosova duhet ta vazhdojë traditën e të sjellë suksese edhe më të mëdha.

“Kroacia ka marrë pjesë në thuajse të gjitha kampionatet evropiane e botërore dhe është stolisur dy herë me medalje, në vitin 1998 dhe 2018. Sa i përket Kosovës, pse jo, të vazhdojë tradita. Kosova ka shumë lojtarë të mirë, ka pasur dhe i ka dhënë dy djem që kanë marrë pjesë në kampionat botëror, të cilët kanë marrë dy medalje. Është Ardian Kozniku dhe Adnan Januzaj”, thotë me krenari Kozniku.

Kozniku ka pasur karrierë të pasur si futbollist. Ai ka qenë pjesë e ekipeve në Kosovë, Kroaci e Francë.

Madje, falë paraqitjeve të mira, Kozniku i cili ka shënuar gol me Kroacinë edhe në kualifikimet e Evropianit 1996, kulmin si futbollist e arriti kur e fitoi medaljen e bronztë me Kroacinë në botërorin e vitit 1998.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Reali kthehet te fitorja, një super Benzema nderon Zidane

Real Madridi u rikthye te fitorja në transfertë kundër Alavesit për 4-1. Ekipi madrilen u rikthye te fitorja pas shumë problemeve dhe eliminimit nga...

Shpërthen Koeman: Nëse nuk ju pëlqen, ndërroni trajner

Barcelona, pasi ka humbur Superkupën e Spanjës dhe ka rrezikuar shumë në Kupën e Spanjës, kthehet të përqendrohet në kampionat. Nuk është kurrë një moment...

Ibrahimovic: Sot na kanë munguar shumë gjëra

Zlatan Ibrahimovic, sulmuesi i Milan-it, ka dhënë një intervistë për Sky pas humbje me Atalanta-n. “Sot kanë munguar shumë gjëra. Tani është e rëndësishme të...

Pioli shpjegon çfarë ndodhi kundër Atalantas dhe përgatitet për një natë pa gjumë

“Besoj se është e vetmja skuadër që nuk kemi arritur ta mundim. Atalanta e ka merituar fitoren. Ne e nisëm shumë mirë, është për...

Recent Comments