No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR HIGUAIN SAKRIFIKON KARRIERËN PËR NËNËN E TIJ

HIGUAIN SAKRIFIKON KARRIERËN PËR NËNËN E TIJ

Brenda disa ditësh, sapo të jetë bërë zyrtare data e rifillimit të stërvitjes, Juventus do të mbledhë tetë lojtarët e huaj të cilët aktualisht janë jashtë Italisë, teksa do të duhet të kalojnë dy javë karantinë para se të shkojnë në qendrën stërvitore në “Continassa” për tu përgatitur për rifillimin e Serie A.

Ai  do të jete moment që do të kuptohet nëse Gonzalo Higuain pranon të rikthehet në Itali apo do të qëndroje në Argjentinë, duke qëndruar pranë nënës së tij, e cila po lufton me kancerin. Sulmuesi bardhezi nuk ka komunikuar asgjë me klubin dhe rikthimi i tij në Torino mbetet enigmë.

Futbollistet e tjerë të Juventusit të cilet ndodhen jashtë Italisë, tashmë po organizojnë fluturimet e tyre. Higuain nuk ka shume alternativa për të zgjedhur, teksa duhet te vendose për fatet e tij.

Të rikthehet te bardhezinjtë dhe të përfundojë sezonin, të kërkoje një marrëveshje me klubin, ose të qëndrojë në Argjentine dhe te ballafaqohet me skuadrën për shkelje kontraktuale. Nëse ndodh opsioni i fundit, bomberi i Juventusit do t’i thoshte lamtumirë aventurës me kampionët e Italisë.  

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Leeds befason City-n, por humb lojtarin pas ndërhyrjes “horror” (Video)

Pjesa e parë e Manchester City-Leeds, ndeshje e vlefshme për javën e 31-të të Premier League, është mbyllur me një gol dhe një karton...

Koincidenca e frikshme, Laporta rigjen “El Classico” pas plot 11 vitesh

Nuk është për t’u habitur që Joan Laporta dëshiron ta fitojë përsëri “El Clasico”, ta nisë aty ku e la. Nuk do të jetë...

Real Madridi përgatit planin e detajuar, gati “sulmi” për Mbappe

Real Madridi do të bëjë gjithçka në merkaton e kësaj vere për të siguruar shërbimet e Kylian Mbappé. Ylli francez preferohet më shumë se...

I dërrmuar nga humbja e nënës, Torreira i lutet Arsenalit: Lejomë të kthehem pranë familjes

Pak më shumë se një javë më parë, Torreira tha mjaft, të paktën përkohësisht me Europën. Ish-mesfushori i Sampdoria nuk ka ndërmend të vazhdojë...

Recent Comments