No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR HEROLIND SHALA: LUFTËN E UÇK-SË S'MUND TA NJËLLOSË ASKUSH

HEROLIND SHALA: LUFTËN E UÇK-SË S’MUND TA NJËLLOSË ASKUSH

Ushtria Çlirimtare e Kosovës, lufta e saj, pasditen e djeshme ka qenë temë shumë e diskutueshme.

Deklaratat e këshilltarit politik të kryeministrit Albin Kurti, Shkëlzen Gashi, kanë shkaktuar reagime të shumta në opinionin publik.

Deklarata e Gashit kundër UÇK-së, dhënë në T7, kanë bërë bujë edhe në mediet serbe. Kanë qenë të shumtë ata që kanë reaguar kundër tij në Kosovë.

Së fundi një reagim e ka bërë edhe ylli i kombëtares së Kosovës në futboll, Herolind Shala.

Përmes një storie në faqen e tij zyrtare në rrjetin social “Instagram”, Shala ka shkruar se UÇK-ja mbetet krenaria e vendit tonë.

“UÇK-në dhe luftën e pastër të saj s’mund ta njollosë askush. UÇK mbetet krenaria e vendit tonë”, ka shkruar Shala.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Leeds befason City-n, por humb lojtarin pas ndërhyrjes “horror” (Video)

Pjesa e parë e Manchester City-Leeds, ndeshje e vlefshme për javën e 31-të të Premier League, është mbyllur me një gol dhe një karton...

Koincidenca e frikshme, Laporta rigjen “El Classico” pas plot 11 vitesh

Nuk është për t’u habitur që Joan Laporta dëshiron ta fitojë përsëri “El Clasico”, ta nisë aty ku e la. Nuk do të jetë...

Real Madridi përgatit planin e detajuar, gati “sulmi” për Mbappe

Real Madridi do të bëjë gjithçka në merkaton e kësaj vere për të siguruar shërbimet e Kylian Mbappé. Ylli francez preferohet më shumë se...

I dërrmuar nga humbja e nënës, Torreira i lutet Arsenalit: Lejomë të kthehem pranë familjes

Pak më shumë se një javë më parë, Torreira tha mjaft, të paktën përkohësisht me Europën. Ish-mesfushori i Sampdoria nuk ka ndërmend të vazhdojë...

Recent Comments