No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA LA LIGA COUTINHO MUND TË MBETET TE BARÇA

COUTINHO MUND TË MBETET TE BARÇA

Philippe Coutinho mund të qëndrojë te Barcelona, gjithmonë nëse pyetet trajneri Quique Setien. Ky i fundit ka vlerësuar brazilianin dhe ka një plan për të. “Ai është një lojtar i shkëlqyer dhe me të vërtetë më pëlqen”, ka deklaruar tekniku për RAC1.

“Marca” ndërkohë raporton se Setien po mendon ta përdorë në mesfushë Coutinho, për shkak të cilësive të tij organizuese. Ai mund të luajë si qendër e djathtë, ose e majtë, në treshen e mesfushës, së bashku me De Jong dhe Arthur Melo. Kjo nga ana tjetër do u kushtonte katalanasve.

Në marrëveshjen e bërë me Liverpool, në momentin që Coutinho arrin shifrën e 100 ndeshjeve me Barcelonën, atëherë “The Reds” përfitojnë edhe 20 milion euro të tjera. Drejtuesit e klubit spanjoll duhet të mendohen mirë se çfarë do të bëjnë me Coutinho, të cilin e duan në Premier League dhe Chelsea është klubi më i lakuar. 

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Leeds befason City-n, por humb lojtarin pas ndërhyrjes “horror” (Video)

Pjesa e parë e Manchester City-Leeds, ndeshje e vlefshme për javën e 31-të të Premier League, është mbyllur me një gol dhe një karton...

Koincidenca e frikshme, Laporta rigjen “El Classico” pas plot 11 vitesh

Nuk është për t’u habitur që Joan Laporta dëshiron ta fitojë përsëri “El Clasico”, ta nisë aty ku e la. Nuk do të jetë...

Real Madridi përgatit planin e detajuar, gati “sulmi” për Mbappe

Real Madridi do të bëjë gjithçka në merkaton e kësaj vere për të siguruar shërbimet e Kylian Mbappé. Ylli francez preferohet më shumë se...

I dërrmuar nga humbja e nënës, Torreira i lutet Arsenalit: Lejomë të kthehem pranë familjes

Pak më shumë se një javë më parë, Torreira tha mjaft, të paktën përkohësisht me Europën. Ish-mesfushori i Sampdoria nuk ka ndërmend të vazhdojë...

Recent Comments