No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR VEDAT MURIQI I SUKSESSHËM EDHE JASHTË FUSHËS SË GJELBËR

VEDAT MURIQI I SUKSESSHËM EDHE JASHTË FUSHËS SË GJELBËR

Sulmuesi kosovar, Vedat Muriqi, është mjaft i komentuar kohëve të fundit sa i përket të rejave në karrierën e tij. Ndërkohë, të reja duket se ka edhe në jetën e tij private, kjo pasi ai dhe bashkëshortja e tij do të bëhen prindër për herë të dytë.

Muriqi i ka konfirmuar drejtuesve të klubit se dëshiron të largohet në verë nga Fenerbahce, në drejtim të një kampionati më të fortë.

Ndërkohë, të reja duket se ka edhe në jetën e tij private, kjo pasi ai dhe bashkëshortja e tij do të bëhen prindër për herë të dytë.

Këtë e ka konfirmuar bashkëshortja e sulmuesit, Edibe Jorganxhiu Muriqi, përmes një fotografie të publikuar në rrjetin social Instagram.

Edibe ka shfaqur një imazh të sajin bashkë me burrin dhe djalin e tyre Orhanin, teksa në duar mbajnë fotografitë e mamografisë.

Në mbishkrimin e fotografisë, ajo përveç urimit për ditëlindje, konfirmoi edhe që dyshja tashmë janë në pritje të një fëmije të dytë.

“Urime ditëlindjen dhe jam e lumtur të të kem ty, babain e fëmijëve të mi. Ne të duam ty shumë”, ka shkruar në turqisht, bashkëshortja e Muriqit.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Leeds befason City-n, por humb lojtarin pas ndërhyrjes “horror” (Video)

Pjesa e parë e Manchester City-Leeds, ndeshje e vlefshme për javën e 31-të të Premier League, është mbyllur me një gol dhe një karton...

Koincidenca e frikshme, Laporta rigjen “El Classico” pas plot 11 vitesh

Nuk është për t’u habitur që Joan Laporta dëshiron ta fitojë përsëri “El Clasico”, ta nisë aty ku e la. Nuk do të jetë...

Real Madridi përgatit planin e detajuar, gati “sulmi” për Mbappe

Real Madridi do të bëjë gjithçka në merkaton e kësaj vere për të siguruar shërbimet e Kylian Mbappé. Ylli francez preferohet më shumë se...

I dërrmuar nga humbja e nënës, Torreira i lutet Arsenalit: Lejomë të kthehem pranë familjes

Pak më shumë se një javë më parë, Torreira tha mjaft, të paktën përkohësisht me Europën. Ish-mesfushori i Sampdoria nuk ka ndërmend të vazhdojë...

Recent Comments