No menu items!
Ballina Opinione "RIFILLIMI NGA FILLIMI" I KAMPIONATIT NË KOSOVË

“RIFILLIMI NGA FILLIMI” I KAMPIONATIT NË KOSOVË

Shkruan: Alban BELLOPOJA

7 javë pa stërvitje ekipore në fushat e futbollit!
Përgaditja fizike e ekipeve pothuajse nën nivelin mesatar pas këtij pushimi të detyrueshëm!
Përgaditja tekniko-taktike 7 javë pa stërvitje me ekipin gjithashtu problem themelor në këtë sport kolektiv!
Problemet financiare në futbollin tonë në situatë normale kanë qenë gjithmonë të pranishme por tash më pas situatës tē krijuar me Covid-19 do të ketë edhe më shumë probleme financiare!
Ekipet që kanë qenë në formë janë totalisht jashtë formës pas 7 javëve pa futboll.
Ekipet duhet ta kryejnë një mini fazë përgaditore së paku 12-14 ditë para rifillimit të kampionatit por ku dhe si?
Pa një mini fazë përgaditore në këtë situatë rrezikohen futbollistët nga lëndimet!

Një “rifillim i fiillimit” të futbollit me shumë probleme dhe jo vetëm!!!
Suksese…

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Kosovë – Lituani, miqësorja e marsit

Kombëtarja e Kosovës do të luajë miqësore me Kombëtaren e Lituanisë në prag të ndeshjeve kualifikuese për Botërorin 2022, njofton FFK. Marrëveshja...

Spektakël në Bergamo: Shënojnë Gjimshti dhe Muriqi, kualifikohet Atalanta

Atalanta dhe Lazio zhvilluan një ndeshje shumë të bukur mes tyre, por në fund festuan zikaltrit pas fitores 3-2, rezultat që kualifikon...

Neymar nuk e fsheh: Kjo është ëndrra ime

Fansat bëjnë pyetje dhe Neymar përgjigjet. O’Ney i ka lënë takim të gjithëve për t’iu përgjigjur disa pyetjeve me formatin “e vërtetë apo gënjeshtër”. Nga pohimet...

Odegaard prezantohet në fanellën e Arsenalit

Martin Odegaard është lojtari më i ri i Arsenalit. Lajmin e ka konfirmuar vetë klubi anglez, përmes një postimi në “Twitter”. “Është...

Recent Comments