No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR PROSINEÇKI: KROACIA VENDI MË I SUKSESSHËM I FUTBOLLIT NË BOTË

PROSINEÇKI: KROACIA VENDI MË I SUKSESSHËM I FUTBOLLIT NË BOTË

Trajneri i njohur, Robert Prosineçki, vlerëson se Kroacia është vendi më i suksesshëm në botë sa i takon futbollit. Kroati Prosineçki aktualisht drejton skuadrën turke, Kayserispor.

51-vjeçari te vlerësimi se Kroacia është ma e mira ka ardhur duke u bazuar në madhësinë e vendit.

“Një vend i vogël si Kroacia arrin rezultate fantastike në ngjarje të mëdha. Është e pabesueshme se çka do të thotë Kroacia në botën e futbollit. Kur të gjitha merren për bazë, definitivisht Kroacia është vendi më i fortë i futbollit në botë”, ka thënë Prosineçki për Jutarnji List.

Ai ka përmendur të bronztën nga Botërori 1998 dhe të argjendtën e Kroacisë nga Botërori 2018.

“Një vend kaq i vogël ka medalje të bronztë dhe të argjendtë nga kampionatet botërore. Luajmë thuajse në secilin turne të madh. Është çudi e vërtetë. Është e vërtetë që ndonjëherë duam më tepër se që është arritur, por nuk jemi real. Rezultatet tona në fakt janë fenomenale”, ka shtuar legjenda kroate e futbollit.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Tovërlani: Dikujt matematikat në fund të sezonit nuk kanë me i dalë

Trajneri i mirënjohur, Afrim Tovërlani, ka komentuar ndeshjet mes Llapit dhe Dritës si dhe Drenicës ndaj Prishtinës. Tovërlani tha...

Batatina: Kastriot Rexha e bëri diferencën

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina, ka vlerësuar paraqitjen e skuadrës në pjesën e parë të ndeshjes ndaj Dritës. Llapi...

Nuhiu: Në pjesën e dytë shfrytëzuam lodhjen e Llapit

Trajneri i Dritës, Ardian Nuihu është shprehur i kënaqur me fitoren e skuadrës së tij ndaj Llapit. Trajneri nga...

Kosova fiton edhe miqësoren e dytë ndaj Maqedonisë së Veriut

Edhe në ndeshjen e dytë miqësore vashat e Kombëtares së Kosovës kanë arritur fitore në duel me Kombëtaren e Maqedonisë së Veriut,...

Recent Comments