No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA SERIE A NDAHET NGA JETA ISH-PRESIDENTI I KLUBIT ITALIAN

NDAHET NGA JETA ISH-PRESIDENTI I KLUBIT ITALIAN

Giuseppe Gazzoni Frascara, ish-presidenti i Bologna, është ndarë nga jeta në moshën 84-vjeçare. Bologna Uno ka njoftuar lajmin e vdekjes së presidentit të nderit të klubit italian, i cili e shpëtoi Bologna nga falimentimi në vitet ’90.

Giusessepe njihet edhe një si nga personazhet e botës së futbollit që mori pjesë në betejën e Calciopoli, kundër Juventusit. Sa i takon drejtimit të Bologna, në vitin 1993 e shpëtoi nga falimentimi dhe brenda tre sezonesh e ngjiti në Serie A.

Ai afroi në ekip emra të mëdhenj si Roberto Baggio dhe Beppe Signori, ndërkohë që në vitin 1998 fitoi kupën Intertoto. Në vitin 2005 ai ia shiti aksionet e tij Alfredo Cazzola dhe u largua nga drejtimi i klubit. 

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Disiplinori fton klubet borxhli në takim me lojtarët

Komisioni disiplinor i shkallës së parë në përbërje; Met Çeku – kryetar dhe Dukagjin Zefi, Luan Salihu, Avni Shala dhe Bekim Behrami...

Munishi: Shumë njerëz investuan që unë të largohem nga Ballkani

Trajneri i spikatur kosovar, Ismet Munishi ka folur për shkarkimin e tij nga klubi portokallezi nga Suhareka. “Shkarkimi im nga Ballkani? Shumë...

Huar Morina: E dinim fuqinë e Barçës, ishte ndeshje historike për gjithë Kosovën!

Trajneri i Prishtinës, Huar Morina ka folur në konferencë për media pas përfundimit të ndeshjes së Ligës së Kampionëve ndaj Barcelonës.

Morata: Ronaldon e njoh shumë mirë, Lukakut i kërkoj bluzën pas ndeshjes

Në maj të 2015-ës Alvaro Morata vendoste fatin e ndeshjes Inter-Juventus në “San Siro” dhe më pas festonte me një palë syze...

Recent Comments