No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR UEFA E SHTYN EVROPIANIN PËR VITIN 2022

UEFA E SHTYN EVROPIANIN PËR VITIN 2022

Komiteti Ekzekutiv i UEFA-s ka konfirmuar sot se EURO 2021 në konkurrencën e femrave do të shtyhet për një vit dhe kësisoj do të luhet në Angli nga 6 korriku deri më 31 korrik të vitit 2022. Duke e komentuar shtyrjen e këtij kompeticioni presidenti i UEFA-s, Aleksander Ceferin theksoi: “Kur duhej të merrnim një vendim urgjent për shtyrjen e UEFA EURO 2020, gjithmonë e kemi pasur vëmendjen edhe tek EURO 2021 të femrave. Ne i kemi shqyrtuar me kujdes të gjitha opsionet. Duke e zhvendosur Evropianin e femrave në vitin tjetër, ne po sigurojmë që kjo garë për femra të jetë turneu i vetëm i madh i futbollit në verën e vitit 2022, duke ia dhënë asaj vëmendjen që e meriton”. Vendimi për ta shtyrë për një vit këtë turne erdhi pasi UEFA më 17 mars vendosi ta shtyjë edhe EURO 2020 për meshkuj pas shpërthimit global të pandemisë COVID-19.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Eriksen hesht Conten dhe i jep kualifikimin, Ibra lë në baltë Milanin!

Dramë, dramë, dramë! Interi u kualifikua në kupën e Italisë pas fitores 2-1 kunder Milanit. Goli i fitores u shënua në minutën e 90’+7′...

Debat “rrugaçësh” Ibra-Lukaku

Përplasja ndërmjet Lukakut dhe Zlatan Ibrahimovic ishte një prej më të fortave të mbrëmjes. Rezultati i ndeshjes doli në plan të dytë...

Ulpiana prezanton fanellat e reja, që janë me shumë stil

KF Ulpiana ka bërë një ndryshim të rëndësishëm para fillimit të stinorit pranveror. Lipjanasit kanë ndryshuar zyrtarisht fanellën e...

Tuchel jep mesazhin e parë si trajner i Chelseat

Pasi është zyrtarizuar sonte, menjëherë fjalët e para të Thomas Tuchel si trajner i Chelsea nuk kanë vonuar. Trajneri gjerman foli për faqen zyrtare të...

Recent Comments