No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA SERIE A NAPOLI KËMBËNGUL PËR KUMBULLËN

NAPOLI KËMBËNGUL PËR KUMBULLËN

Pasi arriti të nënshkruajë me Amir Rrahmanin për sezonin e ardhshëm, Napoli ka vënë si synim të sjellë nën urdhrat e Genario Gattusos edhe mbrojtësin tjetër shqiptar të Veronës, 20-vjeçarin Marash Kumbulla.

Ky i fundit ishte zbulimi i këtij sezoni të kampionatit italian, pasi debutoi dhe u shndërrua në një lider të prapavijës së Veronës, ndërsa prej muajsh ndiqet me mjaft interes nga klube të ndryshme si Interi e Leipzig.

Zikaltrit kanë qenë më konkretë me propozimin e tyre, pasi i kanë ofruar Veronës 22 milionë euro, plus huazimin një vjeçar të dy futbollistëve dhe gjithashtu lënien e mbrojtësit edhe për një tjetër sezon në “Bentegodi”, për të kompletuar procesin e rritjes.

Megjithatë Napoli duket se është futur fuqishëm në garë për mbrojtësin kuqezi, pasi sipas mediave italiane, i ka ofruar Veronës 28 milionë euro kesh për të marrë menjëherë në “San Paolo” Kumbullën dhe për ta bashkuar sërish me Rrahmanin.

Por te Verona duket se nuk kanë ndërmend të nxitohen, pasi e dinë mirë që ankandi i krijuar për kartonin e mbrojtësit, mund të rritë çdo ditë e më shumë vlerën e kartonit të tij, ndaj pas ofertës së Napolit, presin reagimin e radhës nga Interi.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Leeds befason City-n, por humb lojtarin pas ndërhyrjes “horror” (Video)

Pjesa e parë e Manchester City-Leeds, ndeshje e vlefshme për javën e 31-të të Premier League, është mbyllur me një gol dhe një karton...

Koincidenca e frikshme, Laporta rigjen “El Classico” pas plot 11 vitesh

Nuk është për t’u habitur që Joan Laporta dëshiron ta fitojë përsëri “El Clasico”, ta nisë aty ku e la. Nuk do të jetë...

Real Madridi përgatit planin e detajuar, gati “sulmi” për Mbappe

Real Madridi do të bëjë gjithçka në merkaton e kësaj vere për të siguruar shërbimet e Kylian Mbappé. Ylli francez preferohet më shumë se...

I dërrmuar nga humbja e nënës, Torreira i lutet Arsenalit: Lejomë të kthehem pranë familjes

Pak më shumë se një javë më parë, Torreira tha mjaft, të paktën përkohësisht me Europën. Ish-mesfushori i Sampdoria nuk ka ndërmend të vazhdojë...

Recent Comments