No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR "MESSI ËSHTË FALS DHE I PAEDUKATË!"

“MESSI ËSHTË FALS DHE I PAEDUKATË!”

Ish-portieri i Real Madridit, Jerzy Dudek ka sulmuar ashpër Lionel Messin.

Portieri polak që rezultoi një zhgënjim me fanellën “merengues” në librin e tij tregon anën e errët dhe të panjohur të 6 herë fituesit të Topit të Artë.

“Messi ishte fals dhe provokues! Ekzaktësisht si Barcelona e Pep Guardiolas. Ishin gjithmonë gati të provokonin dhe disa herë e arrinin në perfeksion. Dhe kjo i bënte keq Realit të Mourinhos”.

“Nuk e besoja dot që një djalë kaq i qetë dhe me një pamje të ëmbël të ishte kaq i paedukatë”, tregon Jerzy Dudek.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Leeds befason City-n, por humb lojtarin pas ndërhyrjes “horror” (Video)

Pjesa e parë e Manchester City-Leeds, ndeshje e vlefshme për javën e 31-të të Premier League, është mbyllur me një gol dhe një karton...

Koincidenca e frikshme, Laporta rigjen “El Classico” pas plot 11 vitesh

Nuk është për t’u habitur që Joan Laporta dëshiron ta fitojë përsëri “El Clasico”, ta nisë aty ku e la. Nuk do të jetë...

Real Madridi përgatit planin e detajuar, gati “sulmi” për Mbappe

Real Madridi do të bëjë gjithçka në merkaton e kësaj vere për të siguruar shërbimet e Kylian Mbappé. Ylli francez preferohet më shumë se...

I dërrmuar nga humbja e nënës, Torreira i lutet Arsenalit: Lejomë të kthehem pranë familjes

Pak më shumë se një javë më parë, Torreira tha mjaft, të paktën përkohësisht me Europën. Ish-mesfushori i Sampdoria nuk ka ndërmend të vazhdojë...

Recent Comments